Sayfanın değişik hücrelerinde olan şehri bulup ,tüm satırını renklendirsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Çok selamlar ve iyi akşamlar
İyiki varsınız arkadaşlar,teşekkürler.Bir sorum daha var,acaba ilgilenebilmeniz mümkünmü?
Arkadaşlar 23000 satır civarında 3 dosyam var. Örnek ektedir.
1-Öyle bir makro olmalı ki,Çağıracağım her il için renklendirme yapsın.
2-Sonra bu dosyada aynı satır renkli olanları süzebilmeliyim.Böyle bir filtreleme yapılabilinir mi?
---Eğer süzdükten sonra süzülenleri 2.sayfaya aktarabilecek makro ile olursa çok daha iyi olur.Olmassa problem değil ben kopyala yapıştır ile yapabilirim.---

Şimdiden teşekkürler ,kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
"o ilin bulunduğu tüm satırı renklendirsin." mi yoksa sadece o hücreler mi renkli olsun ...

satır renkli olursa ulaşacağın sonuç bana anlamsız olacakış gibi geldi.. çünkü aynı satırda urfa, adana, ankara da olabilmekte..

?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
iyi geceler geren36,
aslında yapmak istediğim bir çeşit listeleme.comboboxtan seçeceğim örneğin "URFA" yazılı satırları alt alta dizmek istiyorum.URFA bazı satırlarda yok ve bazılarında ise değişik satırlarda,bu yüzden tüm "urfa" nın bulunduğu satırları alıp altalta dizmek ,sıralamak listelemek istediğim bu.Sonra başka bir il içinde aynı şekilde altalta dizmek.(eğer olursa "urfa" bittiği satırdan itibaren dizmek,olmassada copy paste yaparım,sorun değil.)
Aynı renklere göre filtreleme yapmakla bu düşündüğüm olur gibi geldi bana.Çünkü geniş alanda filtreleme yapmış olacaktım.Fazlaca excel bilemediğimden biraz iki adımla yapmak istedim.
Eğer siz "listeleme "isteğimi anladıysanız bu yapılabilirmi sizce.?

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
combobox' dan seçtiğin illere ait satırlar, sayfa1' den siliniyor ve sayfa2' de alt alta geliyor.

böyle mi istemiştin acaba ? :roll:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
İyi akşamlar geren36,
Ne kadar sevindim ilgilenebildiğin için.Yeni bir dosya gönderiyorum.İLK çalışman olmadı,bu yeni dosyada manuel olarak örnekledim.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
23,000 satırda nasıl çalışır bilmiyorum ama dosyayı inceleyin. Sarı hücreye 2.sayfaya aktaracağınız şehri yazın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Çok mükemmel ,varol sayın kombo,
Şu düzeltmeleri yapmak mümmkün olurmu acaba:
sarı zemine tektek manuel yazmak değilde bir comboboxtan şehirlere ulaşmak,
Birde ikinci sayfada listelenen sabit kalabilirmi?Bu önemli değil ama olursa iyi olur.
Sayın kombo izin olursa benzer ikinci bir sorum var.Ekli dosyada Rutin olarak tüm A sutunu boyunca 3 satır olarak dizili olanlar ,sayfa 2 de A,b,c sutunlarına transfer edilecek yani sayfa1 deki her 3 satır var bunların başında 11102 ,10233 gibi rakamlar olan her altalta üçlük grup ,sayfa2 de yanyana listelenecek.Şimdiden teşekkür ediyorum,
Kolay gelsin,iyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Birde ikinci sayfada listelenen sabit kalabilirmi?Bu önemli değil ama olursa iyi olur.
Bu konuda emin misiniz? Çünkü, mesela Adana yazıp aktarınca ikinci Adana yazılmasında mükerrer kayıtla oluşur.

İşlem basit aslında makrodaki
s2.[a2:ac30000].ClearContents
satırını iptal ettim. Gerekirse başındaki tırnak işaretini silin.

Eki inceleyin. Veri Doğrulama ile İl seçimini kolaylaştırdım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Aman amanin ,çok teşekkür ederim,
mükerrer olması sorun değil,zaten gereklide şu an.ikinci sorum olan
"Transfer" dosyasına gözatabildinizmi.Vaktiniz varmı?

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sayın arol11

Daha basit yöntemler olabilir ama, Kısıtlı makro bilgimle Transfer dosyanızı ancak bu kadar yapabildim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Çok teşekkür ederim sayın kombo,her daim yolun ,excelin açık olsun.
Sağol,varol.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
ya arkadaşlar bu transfere benzer bi sorunda benim var yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
değerli kombo ben işlevle yapıyorum ama sayfa şişiyor.açılış ve kapanışta cok zorlanıyor. makro olarak oluşturulmasını istemiştim.genede teşekkür. ben artık çözdüm sorunumu.sağol.