Sayfaya saat yerleştirme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
Arkadaşlar iyi güzel yazmışsınız da bu kodlar nereye yazılacak bir kişi de bundan bahsetmemiş.!

Yapmışsınız birşeyler de bunu etkin olarak nasıl kullanırız onu dememişsiniz. Adam eklemiş örnek dosyayı, her hücreyi kitlemiş. Eee ben nasıl göreceğim neyi nereye yazdığını? Durum çubuğuna ekleme yönetmini basitçe anlatacak birisi yok mu burada?

Yani birşeyler paylaşmışsınız ama kendim çaldım kendim oynadım hesabı onu yapan biliyor, yardım sıfır yani.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın megawolt ben genelde böyle şeylere cevap vermeme taraftarıım ama ilk mesajınız olduğu için bu anlamasız mesajınıza cevap vereyim. excel.web.tr bir paylaşım sitesi iyice incelerseniz size en acemi sevyeden en üst seviyeye kadar dersler ve örnekler olduğunu görürsünüz. her mesajda bunu buraya ekleyecekseniz bu buraya yapılacakdiye yazılmaz forumu iyice incelerseniz makro-vba bölümünün uzmanlara yönelik bir alandır. bu şekilde mesajlar forum kurallarını aykırıdır bilginize.

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14/05/2022
eğer aktif istersen şu makroyu dene arkadaşım
sub clock ( )
do
doevents
[a1] = format(now,"hh:mm:ss")
loop
end sub:)
Merhaba,

Emre beyin yaptığı saat çok güzel çalışıyor fakat açtığımda aktif olarak başlamıyor. Excel açılır açılmaz başlaması için hu förmüle ne eklememiz gerekiyor yardım edebilecek kimse var mı ?

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Siteden almıştım. A1 ye saat ekler.
Modüle
Kod:
Sub SaatAta()
Do
 DoEvents
   [A1] = Format(Now, "hh:mm:ss")
Loop
End Sub
Sayfanı kodu
Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Do
   DoEvents
    [A1] = Format(Now, "hh:mm:ss")
Loop
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
14/05/2022
Selam çıtır,

anlayamadım verdiğin modülü. ben açıldığında otomatik olarak başlamasını istiyorum. Bu ikisinimi yazmam gerekiyor yani?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Sayfanın kod kısmına Örn Sayfa1(Sayfa1) Değiştirilmemişse burayı çif tıkla ve kodu burayada kopyala

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
14/05/2022
sanırım farklı şeylerden bahsediyoruz. benim istediğim saati otomatik olarak devam ettirmesi. emreexcel123'ün yaptığı macrodan run dediğimde otomatik olarak çalıştırıyor. fakat altına bir modül daha ekleyip hiç run demeden açılır açılmaz çalışmasını istiyorum ben.

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
14/05/2022
Gayet güzel işe yarıyor. auto_open() ile açar açmaz çalışmasını sağlıyorum. Lakin bir hücreyi değiştirmeye çalıştığımda Excel hata verip kapanıyor. Excel 2007.

Bir fikri olan var mı?

Kullandığım kod aynen şöyle:

Kod:
Sub SaatAta()
    Do
    DoEvents
    [K7] = Format(Now, "hh:mm")
Loop
End Sub

Sub auto_open()
 Module2.SaatAta
End Sub

Yaptığı modülü kullandığımda aynısını bende yaşıyorum. Simge durumuna küçültme Home Insert sekmeleride devre dışı oluyor tıklama yapamıyorum. Varmı bunun çözümü bilen birisi?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Her iki kodu kopyala sayfayı açıp tıkladığınızda otomatik olarak saat çalışmaya başlıyacaktır.Yazdıklarımı denediniz mi.Ben sizin yapmak istediğinizi anladığımı düşünüyorum.Sayfa açıldığında saatte çalışmaya başlasın.Sayfayı açın ve bir hücre seç çalışır.
Kod Modül Sub SaatAta()
Kod sayfa Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
14/05/2022
sizin dediğiniz şekilde kopyaladım ama açıldığında otomatik olarak başlamıyor. Macroya tıklayıp run dediğimde sorunsuz şekilde çalışıyor fakat açıldığında otomatik başlamıyor.

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
14/05/2022
örnek dosya göndermeniz mümkün mü? Acaba ben mi bazı şeyleri yanlış yapıyorum oradan bakabilirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Bir başka bu şekilde olur.
Modüle kopyala
Kod:
Sub SaatAta()
Do
 DoEvents
   Sheets("Sayfa1").Range("A1") = Format(Now, "hh:mm:ss")
Loop
End Sub
Kitaba kopyala
Kod:
Private Sub Workbook_Open()
Call SaatAta
End Sub

Son düzenleme: