SCANNER' DAN GEÇİRİLEN BELGE

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
SCANNER' DAN GEÇÝRÝLEN BELGE

ELİNDE SCANNER'DAN GEÇİRİLEN BELGEYİ METNE ÇEVİREN PROGRAM OLAN VAR MI ACABA ?

MAIL ADRESİM YAZILI GÃ?NDEREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNECEM.

ÞİMDİDEN TEÞEKKÜRLER!.....

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
TEÞEKKÜRLER DENEYİM SİZE BİLGİ VERİRİM

Scannerden geçirdiğiniz belgeyi metne çevirecek programlar OCR programlarıdır.Bunların ,ç,nde en iyisi görebildiğim kadarıyla Abby Aine Reader olup 65 MB nin üzerindedir.Dergi Cd. lerinden bu programı temin edebilirsiniz.En son versionu 7.0

Abbyy Fine Reader (optik Karakter Tanıma OCR)

Ocr yazılımlarında randıman almak istiyorsanız
1.Tarayıcınız kesinlikle Mustek olmasın tercihen Hp 4400 c veya üstü
2. Tarattığınız belgenin görüntü kalitesi.
Eğer bu ikisi de uygunssa sadece size Ocr yazılımı kurmak kalıyor tavsiyemde
Abbyy Fine Reader 7 sürümü

Bu sürümün genelik özelliklerinden bir tanesi formları ve tabloları doğru şekilde Excel veya Word gibi Office programlarına aktarabilmesi
Ã?zellikle ben word programına attığım için şunu söylemek istiyorum tarattığım sayfada hemen hemen hiç bir düzenleme yapmıyorum. sadece paragraf ve girdi aralıklarını düzeltiyorum
Programın full boyutu 210 Mb 27 Dil desteği var. 100 sayfalık bir kitabı 2 saat içinde koltuğunuza yaslanarak yamak istiyorsanız bu programı öneririm...
size bir de full sürümünün adresini vereyim

ftp://camelot-inc.org.ru/format/FORMAT_FineReader 7.0.rar

abby finereader i ben de tavsiye ediyorum. gayet iyi ceviriyor word e resimleri. ben digital fotograf makinam ile cevirecegim sayfaların resmini cekip oole cevirtmistim abby ye.gayet de memnun kalmistim. tavsiye ederim...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
OCR yazılımları hakkında

OCR yazılımlarının en gıcık tarafı türkçe karakterleri desteklememmeleri...Ã?nceleri Text Bridge şimdi ise ABBYY finereader 6.0 kullanıyorum...Türkçe dil desteği ile birlikte...Ama Office XP'den sonraki sürümlerde de diğer yazılımlarla neredeyse boy ölçüşebilecek yerleşik OCR yazılımı var... İşi acele olanlar ve diğer yazılımları demo kullanmak zorunda kalanlar için alternatif bir çözüm bence...

Merhaba;
Görülen o ki soruyu soran Sn.Hamitcana çeşitli alternatifler sunulmasına rağmen arkadaşımızdan herhangi bir cevap gelmemiş???

HÜSEYİN KARDEŞ OCR Yİ İNDİR COMDAN İNDİRDİM FAKAT UNLOCK DİYE KON İSTİYOR ACAMIYORUM. LÜTFEN YARDIM.
SAYGILAR

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sayın balca,

Uyarınız için teşekkürler yeni farkettim. Aslında hergün mesajlarıma dikkat ediyorum fakat demekki kaçıyor. Değerli bilgilerinden ötürü diğer arkadaşlara da teşekkür ederim. Zaten her fırsatta tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, yanlış bir anlaşılma olmamasını dilerim.

İyi çalışmalar...