Seçenek Düğmesi Yardım

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-06-2022
4 adet farklı tip malzemenin 4 er adet seçeneği var. Her bir malzeme grubundan bir adet malzeme seçmem gerekiyor. Ancak malzeme grubundan bir adet malzeme seçtiğim zaman o gruptan başka malzeme seçememem gerekiyor. Ben bu işi seçenek düğmesinden yaptığım zaman diğer malzeme kalemlerinden de malzeme seçemiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın sosorry

4 adet farklı tip malzemenin 4 er adet seçeneği var. Her bir malzeme grubundan bir adet malzeme seçmem gerekiyor. Ancak malzeme grubundan bir adet malzeme seçtiğim zaman o gruptan başka malzeme seçememem gerekiyor. Ben bu işi seçenek düğmesinden yaptığım zaman diğer malzeme kalemlerinden de malzeme seçemiyorum. bunu nasıl yapabilirim?
Örnek dosyanız ektedir, inceleyiniz.

Ekli dosyalar

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın sosorry

çok teşekkür ederim. ben bu grup kutusunu 2007de nasıl elde edebilirim?
rica ederim, Office buton/Excel seçenekleri/popüler sekmesi içinde /"şeritte geliştirici sekmesini göster" alanını işaretleyin ve "Tamam" butonuna tıklayın
Giriş,Ekle,Sayfa Düzeni gibi sekmelerinizin en sağında Geliştirici sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye tıklayın, Ekle butonuna tıklayın "Form denetimleri" alanının içinde bulabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
04-06-2022
rica ederim, Office buton/Excel seçenekleri/popüler sekmesi içinde /"şeritte geliştirici sekmesini göster" alanını işaretleyin ve "Tamam" butonuna tıklayın
Giriş,Ekle,Sayfa Düzeni gibi sekmelerinizin en sağında Geliştirici sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye tıklayın, Ekle butonuna tıklayın "Form denetimleri" alanının içinde bulabilirsiniz.
teşekkür ederim. acayip kolaylaştırdı işimi...

Excel Vers. ve Dili
Office 365
04-06-2022
Gökhan Bey
ben bir soru daha sorcam,
bu seçenek düğmelerine tıkladığımda bunlardan en az bir tanesi seçili kalıyor. ama ben sayfayı katırken hir bir tanesinin seçili olmaması gerekiyor. sayfa yenide açıldığında düğmelerin boş olması gerek, bunu nasıl yapabilirim? :|

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın sosorry

Gökhan Bey
ben bir soru daha sorcam,
bu seçenek düğmelerine tıkladığımda bunlardan en az bir tanesi seçili kalıyor. ama ben sayfayı katırken hir bir tanesinin seçili olmaması gerekiyor. sayfa yenide açıldığında düğmelerin boş olması gerek, bunu nasıl yapabilirim? :|
Dosyanız ektedir, iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 365
04-06-2022
Dosyanız ektedir, iyi çalışmalar dilerim.
tamam teşekkür ederim ancak benim söylemek istediğim A tipindeki seçenek düğmesinden 1 tanesi her zaman seçili kalıo. her seferinde sıfırlanması gerekiyor. bunu yapabilir miyim ben?