Soru Seçili kaydın raporunu alma

ruhadam26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-2016 türkçe
Merhabalar,
Uğraşmakta olduğum bir çalışmada veri yönetimiyle bir kayıt listesi oluşturuyorum. Bu listeden seçtiğim bir satırı, rapor adlı sayfada belirtilen formatta rapor haline getirip yazdırmak istiyorum. Listem sabit kalacak ama rapor her seferinde bir kereliğine oluşup yazdırılacak(formdaki yazdır butonu yardımıyla) özetle form üzerinden 1. sutunu seçtiğimde kayıt sayfasındaki a3 hücresi rapor sayfasındaki l1'e b3 hücresi k2'ye c3 hücresi c2^ye vb.. istenilen hücrelere aktarılacak. değişken değer s.no ile sağlanacak. Taslağını oturtursak geri kalanını işe göre güncellerim. Rapor yazdır kısmında İşin içinden çıkamadım siz değerli hocalarımızın yardımlarını bekliyorum. Örnek dosya ektedir.

Ekli dosyalar

ruhadam26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-2016 türkçe
Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden emek verenlere teşekkür ediyorum üstadlar.

ruhadam26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-2016 türkçe
Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu işlemi UserForm üzerinden mi yapmak istiyorsunuz?

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
'kafanızın karıştığı yer çağrılan veriler arasında hiç fark olmaması yüzünden
'çağrılan veriyi tanıyamanızdan ibaret. Veride farklar olduğunda listboxta cif tıkla gelen raporu
'yazdır tuşu altına yukardaki c ve k gibi aktarmayı göremiyorsunuz. Bu iki satırın altına sayfadaki
'hücre ile textbox numarasını eşleştirdiğinizde , listboxta veri satırına tıkladığınızda basıma hazır
'rapor sayfası kendiliğinden oluşacak ve userform kapanacaktır. Ancak veri tablonuzu mantık
açısından farklı yazıyor olmalısınız ve textboxlarda sayı veya harf formatlamaya dikkat etmelisiniz.

2 satır düzelttim , örnekleyerek devam ederseniz isteğiniz olacaktır

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ruhadam26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-2016 türkçe
'kafanızın karıştığı yer çağrılan veriler arasında hiç fark olmaması yüzünden
'çağrılan veriyi tanıyamanızdan ibaret. Veride farklar olduğunda listboxta cif tıkla gelen raporu
'yazdır tuşu altına yukardaki c ve k gibi aktarmayı göremiyorsunuz. Bu iki satırın altına sayfadaki
'hücre ile textbox numarasını eşleştirdiğinizde , listboxta veri satırına tıkladığınızda basıma hazır
'rapor sayfası kendiliğinden oluşacak ve userform kapanacaktır. Ancak veri tablonuzu mantık
açısından farklı yazıyor olmalısınız ve textboxlarda sayı veya harf formatlamaya dikkat etmelisiniz.

2 satır düzelttim , örnekleyerek devam ederseniz isteğiniz olacaktır
şu an olmuş gibi diğer hücreleri de ekleyerek devam edeceğim. Yalnız silme yaptığımda s.no otomatik düzelmiyor. 1-2-3-4-5 ken 3 ü sildiğimde 1-2-4-5 diye devam ediyor oranın 1-2-3-4 diyed evam etmesi gerekiyor orayı halledemedim. yardımlarınızı bekliyorum