Seçim sonuçları

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
Rica ederim, böyle daha iyi oldum.

İyi akşamlar.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Yerel Seçim Sonuçları

Seçim sonuçlarını aşağıdaki
"
Anadolu Ajansı" linkinde yer alan sayfadan izleyebilirsiniz.

[B]aasecim.com/default.aspx?il=06[/B]
.
Demo halini gördüm, oldukça kullanışlı.

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
.
Linki açamadım.
Ancak, AA iktidarın güdümünde olduğu için seçim sonuçlarını doğru ve tarafsız vereceğinden şüphem var.
Sayın yurttaş, o konuda benim HİÇ ŞÜPHEM YOK.
Doğruluk, yansızlık gibi mevzuları, unutalı yıllar oldu maalesef.
Linkin demo halini gördüm, sanırım dün idi yayını kestiler.

Bilgilerin sıhhati konusunda yapacak bir şey de yok maalesef.
Bir kaç sivil inisiyatif mevcut ancak onların da bütünü kavraması zor görünüyor.
Hayırlısı bakalım.

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Buradaki eki indirmek istiyorum ancak Altın üye olmam gerekiyormuş. Foruma girdik bismillah dedik "para ver öyle" stratejisi ile karşılaştık. Seçim sonucunu excel olarak girmek için ticari amaçlı olmayan bir çözüm ya da kaynak var mıdır?

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Arkadaşlar belki size göre yanlı olabilir ancak CHA hacklendiği için veri alma zor ancak hürriyet.com dan birkaç saniyelikte olsa sonuçları alabiliyoruz.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar belki size göre yanlı olabilir ancak CHA hacklendiği için veri alma zor ancak hürriyet.com dan birkaç saniyelikte olsa sonuçları alabiliyoruz.
Bir yanda; Cumhuriyet'in kurucularının kurduğu Anadolu Ajansı'nın düştüğü durum da içler acısı doğrusu.

Oranlardan geçtim, sayfalarının alt tarafında, açılan sandık oranları malum iken kazanan Başkan isimlerini bile yayınlıyor.

Diğer yanda; YSK Başkanı'nın ilginç açıklaması.
YSK Başkanı Sadi Güven: Bazı bölgelerde sıkıntı yaşanıyor.
YSK Başkanı Güven ”Biz de sonuçları alıyoruz. Resmi olarak bunları açıklayacağız. Almış olduğumuz sonuçları bu sefer ilk kez tarıyoruz. Bizim sistemimizde vatandaşlarımız sandık sonuçlarını görmüş olduğu gibi ıslak imza ile olan tutanakları da görecekler. Ayrıca siyasi partilerle de paylaşıyoruz bunları. Çalışmalarımız yaptık, gerek siyasi partilerimizin özverileri, büyük emeği olan bir seçimi tamamlamış bulunuyoruz. Seçimin herkes için hayırlı olmasını diliyorum. Uzun süreli bir çalışma oldu, bu çalışmada Yüksek Kurulumuzun üyeleri, parti temsilcileri, il ve ilçe kurum üyeleri, onlarca mühendesimiz, binlerce personel çok büyük bir emek sarfetti. Seçimi düzen içerisinde yürütülmesinde emniyet güçlerinin de büyük bir özverisi var. Bunlara şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ederim.
Rakamlar öncelik alınan bölgeye göre farklı çıkabiliyor, biz sonra bunu açıklayacağız. Bazı sıkıntılar olmuş olabilir. Ben onlarla ilgili karar verme merciyim. Sandık ve il/ilçe seçim kurullarının değerlendirmeleri olacaktır. Nasıl olur, ne olur sormayın, bu konuda cevap vermem, teşekkür ederim.” dedi.

Excel Vers. ve Dili
2010 TURKCE
Bir yanda; Cumhuriyet'in kurucularının kurduğu Anadolu Ajansı'nın düştüğü durum da içler acısı doğrusu.

Oranlardan geçtim, sayfalarının alt tarafında, açılan sandık oranları malum iken kazanan Başkan isimlerini bile yayınlıyor.

Diğer yanda; YSK Başkanı'nın ilginç açıklaması.
YSK Başkanı Sadi Güven: Bazı bölgelerde sıkıntı yaşanıyor.
YSK Başkanı Güven ”Biz de sonuçları alıyoruz. Resmi olarak bunları açıklayacağız. Almış olduğumuz sonuçları bu sefer ilk kez tarıyoruz. Bizim sistemimizde vatandaşlarımız sandık sonuçlarını görmüş olduğu gibi ıslak imza ile olan tutanakları da görecekler. Ayrıca siyasi partilerle de paylaşıyoruz bunları. Çalışmalarımız yaptık, gerek siyasi partilerimizin özverileri, büyük emeği olan bir seçimi tamamlamış bulunuyoruz. Seçimin herkes için hayırlı olmasını diliyorum. Uzun süreli bir çalışma oldu, bu çalışmada Yüksek Kurulumuzun üyeleri, parti temsilcileri, il ve ilçe kurum üyeleri, onlarca mühendesimiz, binlerce personel çok büyük bir emek sarfetti. Seçimi düzen içerisinde yürütülmesinde emniyet güçlerinin de büyük bir özverisi var. Bunlara şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ederim.
Rakamlar öncelik alınan bölgeye göre farklı çıkabiliyor, biz sonra bunu açıklayacağız. Bazı sıkıntılar olmuş olabilir. Ben onlarla ilgili karar verme merciyim. Sandık ve il/ilçe seçim kurullarının değerlendirmeleri olacaktır. Nasıl olur, ne olur sormayın, bu konuda cevap vermem, teşekkür ederim.” dedi.
Tebrik ederim güzel cümleler. millet olarak Gerçekleri göreceğimiz günler gelecek mi diye merak ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010
Seçim sonuçları yardım

Arkadaşlar kolay gelsin. İlimizde seçim sonuçlarını takip amacıyla oluşturduğum bir dosya var. Seçim sonuçlarını girebileceğim ve yüzdesel olarak da grafik alabileceğim şekilde düzenleyebilecek arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Şimdiden ilgi ve yardımlarınıza tşk. ediyorum.

Ekli dosyalar

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
1001 CUMHURİYET
1001 ABDİOYMAĞI

Sandık numaraları aynı olmasına rağmen mahalle adları aynı değil?

Excel Vers. ve Dili
2010
İlginiz için tşk.ler, Seçim kurulu her ilçe için yeniden sandık numarasını 1001 den başlatmakta. ben dosyayı ilçe ilçe yeniden düzenleyerek ekleyeceğim bu dosya üzerinden yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden elinize sağlık

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Ama o zaman dosyanızda ilçe olarak belirtmemiz gerekiyor. Örneğin A ilçesi için 1001 nolu seçim sonuçlarını girdim. B ilçesi için 1001 girdiğim zaman nasıl olacak?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Siz bana ilçeleri ve ilçelerin sandık sayılarını verebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2010
Haklısınız. İlçeler için sandık numaralarının yanına Örneğin Elbeyli ilçesi için 1001E gibi bir değer veya ilçelere Merkez1001 Elbeyli 2001 den Musabeyli 3001 ve polateli 4001 den başlatmak mı daha kolay olur.

Ekli dosyalar

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
O zaman sandık hücresinin sol tarafına ilçe adı ekleyelim.