Sildirmede yardım !!!

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
arkadaşlar excelde bir sayfadan sildiğim şeyi diger sayfadan da silmesini istiyorum...Programda sayfa 1 e bir numara girdiğimde o numaranın özelliklerini sayfa ikiye yazdırıyorum...ancak sayfa birden o numarayı sildiğimde sayfa ikideki o özelliklerinde silinmesini istiyorum...

Sheets("sayfa1").[b3:f163].ClearContents

bı kodla belli bir alanı silebiliyorum ancak bütün gösterdiğim alanı siliyor silinmemesi gereken hücreleri de siliyor...

Nasıl çözebilirim bu sorunu

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
Örnegin arkadaşlar

If IsEmpty(Sheets("siparis").Cells[f3:f163]) Then [c4:AL31].ClearContents

siparişler sayfasında f3 ile f163 arasında yazılı olan sayıyı sildiğimde siparişler2 sayfasındaki o özellikler c4 ile AL31 alanında belli bir yere yazıyor işte o yeri silek istiyorum(belli bir yer mesela a4 b4 c4 d4 gidi bir 4 alan)...

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
mesela sayfa birde f3 sutununa 1 yazdim f3 sutunundan once gelen b3 c3 d3 e3 sutunlarini sayfa 2 ye yazdi

ama o 1 i sildigimde(sayfa 1deki) yazdıgı(sayfa2deki) b3 c3 d3 e3 sutunlarinıda silmesini istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2010 tr
silinmesini istediğin sayfada makro kayderek işlemi yapabilirsin. Makro kaydeti seçtikten sonra silmek istediğin hücreleri seç ve makroyu kapat. buton ile makroyu çalıştırdığında istediğin hüçreleri siler.

Örnek bir dosya gönderirsen yardım edebilirim...

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
Aktif olmayan hücreyi silme !!!

Arkadaşlar hüçreyi akfik yaptıgımda ona bağlı uzantıları yazdırıyor ancak o hüçreden o degeri sildiğimde yazdırdıgı degerler silinmiyor....Bunu nasıl yapabilirim....

Alttaki linkte örnek dosyaya ulaşabilirsiniz...

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=56039

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
bu işinizi görür mü?

Sub sil()
S_S_No = InputBox("Silinecek Satır No Giriniz !", "Hücre Sil")
Sheets("siparis").Range(("B" & S_S_No & ":" & "F" & S_S_No)) = ""
Sheets("plan").Range(("C" & S_S_No + 1 & ":" & "G" & S_S_No + 1)) = ""
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
merhaba
bu işinizi görür mü?

Sub sil()
End Sub
Şimdi deniyorum ancak silinecek satır numarasını giriniz diye bi uyarı vermeden direk F sutunundaki sembolü(yada sayıyı) sildiğimizde planda denk gelen yerleri silse...

Hemen deniyorum kodları...Teşekkürler ilginiz için...

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
merhaba
bu işinizi görür mü?

Sub sil()
End Sub
Teşekkür ederim ama bu kodlar olmadı...Benim istediğim siparişler sayfasında f'ye 1 2 3 4 ....vb degerlerini vericem(bunlar hattaki öncelik sayısı olucak) bunların sahip olduğu b c d e sutunlarındaki bilgileri Plan sayfasına döşicek...Şu an bunları oralara yazdırabiliyorum...Ancak f sutununda öncelik değişikliği yaptıgımda (sildiğimde) planlama sayfasındaki eskisi gibi durmakta yazdırdıklarını silmemekte...Yani siparişlerdeki F3:F163 aralığında yazdığımda plana yazıyor...ama sildiğimde silmiyor...

Excel Vers. ve Dili
2003 eng.
Başka yardım edebilecek var mı arkadaşlar ?