Silme ve Ekleme Mesajlarını İptal etmek

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar bu silme ve ekleme uyarılarını yok edebileceğim bir yöntem varmı?

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Neredeki? Yani sorguda mı, makroda mı, formda mı? Biraz daha açar veya örnek atarsanız yardımcı olabiliriz..

Excel Vers. ve Dili
2003
formuma bir buton ekledim arkasında 2 tane sorgu çalışıyor ekleme ve silme sorguları fakat bildiğiniz gibi access bunları yaprken onay istiyor ben bunları kaldırmak istiyorum.

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
tamam. Şimdi oldu.. O zaman butonunuz bir makro üzerinden 2 tane sorgu çalıştırıyor olmalı. Böyle değilse bile öyle yapın bence. Bir makro tasarlayın. 1.nci iş uyarı belirle eylemi ekleyin değer olarak hayır seçin. 2. satıra 1. sorgu, 2. satıra 2. sorgu ekleyin. Uyarı olmadan ekleme ve silme sorguları çalışacaktır.

Son düzenleme:

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
merhaba,

access menüsünden, araçlar/seçenekler in içinde EYLEM SORGULARINI, KAYIT DEĞİŞİKLİKLERİNİ, BELGE SİLMEYİ satırlarının başındaki tik işaretlerini kaldırırsan sorun kalkar

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn icapcı;

Bildiğim en basit yolu :
Araçlar > Seçenekler > Düzen/Bul sekmesinde > Onayla seçeneklerinden > Eylem Sorgularını kutucuğunu boş işaretlerseniz tamamdır. Yani ben öyle yapıyorum. :)
(Pardon ben yazarken "realperest" arkadaşımız da yazmış.)
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Evet dediğiniz doğru ama tüm projede bu uyarıyı kaldırmak istemeyebiliriz o zaman aşağıdaki kodları ilgili yerde birini en başa diğerini ensona eklenirse istenilen sonuç elde edilir:

Kod:
    DoCmd.SetWarnings False
    ....
    ....
    DoCmd.SetWarnings True
İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben mesajı düzeltirken ne kadar adam gelmiş de yazı yazmış yaw..Ben düzeltme ekranındayken misafir geldi. Kaydet diyene kadar 3 mesaj yazılmış.

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim. gerçekten bu çok güzel oldu. Çünkü belirli bi noktan sonra onay mesajları çok can sıkıyordu.

çok sağolun.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Hangisini uyguladınız ki? Onu yazmamışsınız. 3 ayrı öneri vardı..