Sıralama

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
Slralama ile ilgili olarak neredeyse her konuya baktım. Hepsi cok karisik ve aradlglml buLamadlm. Yeni konu acmak zorunda kaLdlm kusuruma bakmayln.
Sorum soyLe: eLimdeki veriLer
1 - a , 11 - a, 2 - c , 2 - a gibi karlslk durumda slraLamaya kaLktlglmda 1 den sonra 11 i oradan sonra 2 yi kuLLanlyor. Amaclm 1 - a, 1 - b, 2 - a, 11 - b , seklinde yapmak. Hucre ozeLLikLerinden sayl, genel, metin sekLinde degistirerek denedim. SlraLama iLe iLgiLi arastlrdlglmda karslma hep macro komutLarl clktl. Benim amaclm exceL e dogru slraLama yapmayl ogretmek :)
Arada kuLLandlglm "-" isareti benim icin o kadar onemLi degiL. sadece 1a, 11b veya 1 / a gibi kuLLanabiLecegim hersey oLur ama kod yazmak istemiyorum aclkasl. Simdiden tesekkur ederim yardlmLarlnlz icin. SayglLarlmLa...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek bir dosya eklermisiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Tam emin değilim fakat bu şekilde sizin istediğiniz şekilde sıralama yapılamıyor. Eğer işinize yarıyacaksa "9 - C" ifadesini "09 - C" şeklinde yazarsanız istediğiniz sıralamayı kolayca yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
bende cok denedim oLmadl, fakat baslna 0 koymak akLlma geLmedi, denedim simdi oldu. en azlndan slralasln, ondan sonra clktl aLlrken siLerim sorun oLmaz yani. Cok tesekkur ederim bu saatte iLginiz icin. Iyi caLlsmaLar. Tekrar sayglLar..

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn sabrisarikaya

Bir sütun ilavesi ile istediğiniz oluyor.