Site Hakkında

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,
uzunca bir aradan sonra tekrar merhaba.
Uzunca bir ara diyorum, çünkü ben geçen hafta görevim nedeniyle yine yurtdışındaydım.
Bu sebepten dolayı foruma yapılan saldırılar ve serverin çökmesi gibi konulara zamanında gereken müdaheleyi yapamadım.
Oluşan aksama ve forumdaki kesinti için hepinizden özür diliyorum.
Forumun ulaştığı seviye ve elde ettiği başarının bazılarını kıskandırdığını tahmin ediyordum ancak bu kadarına pes doğrusu.
Hayatta olduğu gibi sanal alemde de başarılar ve bunları yok etmeye çalışanlar olacaktır.
Biz bunları geride bırakalım.
Ne yaptık ve olacak sizlere onu yazayım.
Saldırganlar forum yazılımının önceki sürümünde bulunan bir açığını yakalayarak forumun bulunduğu serveri aşırı yüklediler ve server belli süreler içinde çalışamaz hale geldi. Server üzerinde bulunan diğer web sitelerini mağdur etmemek için server şirketi ile görüşerek forumun index sayfasını trafiğe kapattık.
Þu anda forum yazılımının son sürümünü yükledim. Ancak bunun sonucunda daha önceden eklediğimiz ilave özellikler gitti. Açılıştaki son mesajları gösteren kayan yazı gibi.
Þu an için gerçekten acil bir çözüm olarak hemen forumu açtım. Dün döndüğüm için işyerinde epey birikmiş işim var. Bu yüzden forumun dizaynı ve bazı ufak tefek düzeltme makyaj işlerini akşam evden yapmaya çalışacağım.
Belki akşama daha geniş bir zamanda bu konu hakkında düşündüklerimi sizlerle paylaşırım.

Görüşmek üzere

G

Guest

Misafir
Merhabalar

İnsanları anlamak gerçekten çok zor.Ben zaten bazı insanları hiç anlamadım.Herşey benim olacak, benim olmazsa kimsenin olmasın, onda niye var da bende yok gibi ağla babam ağla ne olacaksa.Ben bunun da o cahilce düşüncelerden birisinin eseri oluduğunu düşünüyorum.Bu insanları kınıyorum ve bir daha bu tür saldırıların tekrar gerçekleşmemesi dileği ile forum hayatımıza hiçbir problem olmadan devam edeceğimizi umuyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Böyle bir saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyorum. Forum içinde birliktelik devam ettiği müddetçe bu tip saldırıları yapanlar hiç bir yere varamayacaktır. Kıskançlık,çekememezlik ve bunun sonucu oluşan saldırganlığın yerini barış,dostluk ve sağduyunun alması dileğiyle.

Herkese Yeniden Merhaba

Siteye yapılan saldırıyı kınıyoruz.
Hüseyin Bey ve moderatörlerden birininböyle zamanlarda ne olduğunu anlayabilmek için site dışından mail adresini bildirmelerini diliyoruz

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Tekrar Merhaba Arkadaşlar,
yine bir aradan sonra beraberiz. :hey:

Türkçemizdeki güzel sözlerden biriyle durumumuzu özetlemek istiyorum.
"Meyve veren ağaç taşlanır"

Bu sözün üzerine ne söylesem boş.
O yüzden bende sadece :hiho:

Sadece saldıranlara seslenmek istiyorum;
"Saldırdınız ve forum yaklaşık 1 hafta kapalı kaldı. Sizce ne oldu?
Excel.web.tr nin borsadaki değerimi düştü?
Bu süre içinde daha az kişiye yardım edebildik diye aldığımız hayır dualarmı azaldı?
Utancımızdan insan içine çıkamazmı olduk?

Hayır, tam tersi oldu...
Birbirimize kenetlendik. Daha önce olmadığı kadar hırslandık. Hırslandık ama sadece daha güzel bir excel.web.tr için hırslandık.
Sizimi? Sizi sadece Allaha havale ediyorum.
Elinizden geliyorsa 1 hafta daha kapattırın forumu.
İnancımızdan ve hırsımızdan bir şey eksilmeyeceğini bilin yeter."

Güzel günlere.....

Yok canım . Ben, bunu birilerinin isteyerek yapmış olabileceklerine inanamıyorum. Neden? Bizim bu foruma devam etmekle yardımlaşmış olmak ve bilgilenmek dışında herhangi bir karımız yok ki. Aslında bu önemli bir kar ama bunun kime ne zararı olabilir. Bu forum açık kalınca forum sahipleri milyarlar filan kazanıyor da bizim mi haberimiz yok. Hayır, hayır... İnsanlar bunu bile çekemeyecek hale gelmiş olamazlar. Bu sadece makinaların bir hatası olmalı. En azından ben buna inanmak istiyorum.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın Serpily,
Bence olaylara çok iyimser yaklaşıyorsun.Bu tip siteler üzerinden kendilerine ticaret kapısı açanlar var.Bu tip insanların para için yapamıyacakları şey yok.
Bizler burada neden varız tamamen iyi niyetimizle ama birşeyler öğrenmek ama eğer bildiğimiz bir konu var ise bilmeyenler ile paylaşmak ve herşeyden önemlisi aile ortamı kurup birbirimizin her türlü sorununa kadar eğilmek için.(Ã?rnek;bir konuda migren ağrılarım var dediğimde bir arkadaşımız bana hemen özel mesaj atıp ilaç tavsiyesinde bulunmuş.Bu benim için dünyalara değişilmez bir haz bir mutluluk)İşte diğer sitelerde bu olay böyle algılanamadığı için kıskançlık hadsafhadadır.
Bundan dolayı ben olaylara senin kadar iyimser yaklaşamıyorum ve bu olayın kasıtlı yapıldığına inanıyorum.Bu arada ne oluyor;Sayın Adminimiz Hüseyin Bey'inde dediği gibi
Birbirimize kenetlendik. Daha önce olmadığı kadar hırslandık. Hırslandık ama sadece daha güzel bir excel.web.tr için hırslandık
Hepinize saygılarımı sunuyor daha iyi bir excel.web.tr için elele diyorum.

A

aferits

Misafir
Siteye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sitenin başarısı belliki birilerine fena halde batmış.
:eek: :eek: :eek:

Bu durma uygun ders gibi bir fıkrayı izninizle yazmak istiyorum.

Cehennem zebanileri yeni gelenlere cehennemi gezdirmektedirler.İlkönce
Rus cehenmine giderler kapıda nöbetçi zebaniler kaynayan kazandan çıkmaya çalışanları sopalarla vurarak tekrar kazanın içine atıyorlar.sıra ile bütün ülkelerin cehennemleri dolaşılır manzara hep aynıdır. Sonunda İsimsiz bir yere gelinir. Cehennemi gezenler sorar "burası neresi" diye zebani ise buranın türk cenennemi olduğunu söyleyince gezenler hayretler içinde sorar " kapıda bekleyen sopalı zebaniler yok türkler kaçmıyorlarmı" diye. Zebani ise şu cevabı verir " tüklere nöbetçi koymaya gerek yok, onlardan biri kazandan çıkmaya çalıştığında diğerleri ayağından tutup içeri çekiyorlar."

Herşeye rağmen siteyi ayakta tuttuğunuz için teşekkürler. :dua: :dua: :dua:

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Herkese merhaba dostlarım.Aynı saldırıyı herhalde bizim işyerindeki bilgi işlemede yaptılar :D Þirketteki internet çıkışları şu an iptal.
Bu nedenle bende oldukça uzak kaldım ama akşamları evden girmeye çalışmamda sonuç vermeyince birşeyler olduğunu anlamıştım.
Sevgili admin herşeyi güzel anlatmış pek birşey söylemeye gerek yok fakkat bunu okuyan o insanlar bilsinler biz buradayız.Hep yanlarındayız.

SEVGİYLE KALIN DOSTLARIM :hey: :hey:

Not:Gündüzleri internet olmadığından sizleri özlüyorum.Arada mail atın bari :D :D :D

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Değerli Dostlar,
destek mesajlarınız için tüm ekip adına çok teşekkür ederim.

Bilinmesi gereken bir gerçek var:
Saldırı olduğu gerçektir.
Ancak kimin neden yaptığı bilinmemektedir.
Benim açımdan bunun bir önemi de yoktur, zira bir açık varsa bugün olmasa bile yarın birileri bunu kullanacaktır. Bu yüzden biz sitemizi her zaman en üst seviyede korumak zorundayız.
Bu aynı oturduğumuz ev gibidir. Evimizi için nasılki gerekli gördüğümüz durumda çelik kapı, alarm sistemleri, camlara parmaklıklar, bekçi veya bekçi köpeği gibi yöntemlerle korumaya çalışıyorsak, sitemizide bu kadar sıkı korumak zorundayız.
Nasıl ki evimize bir hırsız girdiğinde güvenlik önlemlerini artırıyorsak sitede de bunu yapıyoruz.
Yani sözün kısası biz bu saldırılar sayesinde forumu korumayı öğreniyoruz.

Bunlar gerçek düşüncelerim mi bilmiyorum ama böyle düşününce rahatlıyorum.

Bende şunu ister ve temenni ederdim. Bu insanlar hiç tanımadıkları kişilere yardım ediyor dostluklarını paylaşıyor bilgilerini paylaşıyor. Be vicdansız madem kıskanıyorsun kıskançlığın azmini ve hırsını tetiklesin de sen de bu siteyle yarışacak başka bir site kur forum aç sende bildiklerini paylaş insanlarla. Ama sende bunu yapacak ne yürek ne de vicdan olduğunu sanmıyorum. ve unutmayasın ki biz hala burdayız. çünkü paylaştığımız birşeyler var ve paylaşacağımız çok şeyler olacak. ÇATLA YADA ÇATLAYASINIZ EMİ!!! :arkadas: :hiho:

TRABLUS' Alıntı:
Sayın Serpily,
Bence olaylara çok iyimser yaklaşıyorsun.Bu tip siteler üzerinden kendilerine ticaret kapısı açanlar var.Bu tip insanların para için yapamıyacakları şey yok.
Bizler burada neden varız tamamen iyi niyetimizle ama birşeyler öğrenmek ama eğer bildiğimiz bir konu var ise bilmeyenler ile paylaşmak ve herşeyden önemlisi aile ortamı kurup birbirimizin her türlü sorununa kadar eğilmek için.(Ã?rnek;bir konuda migren ağrılarım var dediğimde bir arkadaşımız bana hemen özel mesaj atıp ilaç tavsiyesinde bulunmuş.Bu benim için dünyalara değişilmez bir haz bir mutluluk)İşte diğer sitelerde bu olay böyle algılanamadığı için kıskançlık hadsafhadadır.
Bundan dolayı ben olaylara senin kadar iyimser yaklaşamıyorum ve bu olayın kasıtlı yapıldığına inanıyorum.Bu arada ne oluyor;Sayın Adminimiz Hüseyin Bey'inde dediği gibi
Birbirimize kenetlendik. Daha önce olmadığı kadar hırslandık. Hırslandık ama sadece daha güzel bir excel.web.tr için hırslandık
Hepinize saygılarımı sunuyor daha iyi bir excel.web.tr için elele diyorum.
DEÐERLİ TRABLUS ,

TRABLUS' Alıntı:
Sayın Serpily,

sözlerine de ben iyimser yaklaşamıyorum. Kimi kastettiğini bilmiyorum. Ama Excel konusunu meslek edinmiş dolayısı ile ticaret unsuru haline gelmesi gayet doğal. Bunun ne zamandan beri suç olduğu konusunda açıkcası bilgim yok. O zaman MicroSoftu ebediyyen kodeste tutmak lazım.. Ama laflarından anlaşılıyorki siz bir adres gösterme eğilimindesiniz. Bu doğru değil... Saldırı doğru değil. ama en azından Hüseyin Bey'in dediği gibi güvenlik konusu daha da dikkate alındı. Bu tür forumlarda kesintinin esasen insanları ne kadar mğdur ve rahatsız ettğini gördük. Bu tür forumların kıymeti anşıldı. Bence adres gösterip saldırma yerine bu tespitler üzerinde düşünmek lazım..
yine TRABLUS' Alıntı:
.(Ã?rnek;bir konuda migren ağrılarım var dediğimde bir arkadaşımız bana hemen özel mesaj atıp ilaç tavsiyesinde bulunmuş.Bu benim için dünyalara değişilmez bir haz bir mutluluk)İşte diğer sitelerde bu olay böyle algılanamadığı için kıskançlık hadsafhadadır..
Birinci dediğini bu dediklerinle tezat teşkil ediyor.. Neden? Çünkü bir insan milyonların ortak paydası exceli profesyonel olarak kullanıp bu platformda uygulama geliştirme cesaretinde bulunuyorsa demek ki meseleye cidden sahip çıkmış. Yani bu olayda muhakkak mükemmele doğru koşmaya çalışıyor demektir. Bu anlamda iyi rakip her zaman kazançtır. Kaldı ki hüseyin bey zaten kendini rakip görme eğiliminde değil. Gayet efendice meseleyi tasvip etmediğini izah etmiş. Sizinde bu pencereden bakmanızı doğrusu isterdim. Çünkü gayet aktif olduğunuzu anlıyorum forumdaki mesaj sayısından. Bu süre içerisinde Hüseyin Beyin Perspektifi ile sizin perspektifinizin ortak payda da buluşması gerekirdi ama hiç uyuşmuyor. Ama kenetlenmekten bahsediyorsunuz... Kenetlenme ortak paydalardan başlar. Bunun ilkide fikirdir. Kimi kastettiğinizi anlamadım ama şu muhakk ki paylaşım adına başka excel platformlarının oluşu aslında desteklenmeli ve teşvik edilmelidir. Çünkü sizin burada olmanızın nedeni insanlara yardım etmektir. Bunu kendiniz söylüyorsunuz.. O halde sizinle aynı hizmeti veren başka platformlarada bu anlamda saygı duymak lazım... Hatta profesyonel olarak uygulama geliştirip pazarlama yoluna da gidebilirsiniz. Bu sizinde hakkınız.. Herkese selam..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn abdulrezzak

Sn TRABLUS'un yazısından alıntılar yaparak vermiş olduğunuz cevabı dikkatlice okudum. Þu bir gerçek ki insan, bir yazı veya cümleden hatta bazen bir kelimeden bile ne anlamak istiyorsa o manayı çıkartabilir. Ben açıkçası Sn TRABLUS'un mesajını okuduğumda, sitemizde dayanışma ortamının ne kadar güzel olduğunu vurgulamaya yönelik olan cümleleri dikkatimi çekmişti. Buna karşın siz, yazıyı; hedef göstermeye çalışıyor gibi bir ithamla irdelemişsiniz. Kendi yazmış olduğunuz yazıyı bir kez daha dikkatlice okursanız asıl hedefi kendinizin göstermeye çalıştığını net olarak anlayabilirsiniz. Bu tür konularda, özelliklede kesin delillere sahip değilseniz polemiklere neden olacak çıkışlardan, şiddetle kaçınmak bizlerin temel görüşüdür. Bu tür yaklaşımlar sitemizin amacıyla bağdaşmadığı gibi hiç bir zamanda tek hedefimiz olan bilgi paylaşımının yerini alamaz. Bizler ve bu forumun değerli üyeleri, sadece başta excel olmak üzere her konuda yardımlaşma amacını taşıyoruz. Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Bu tür polemiklere girmeye asla niyetimiz yoktur. Bu nedenle yazımı yazarken, sizin yazınızdan alıntılar yaparak bunun üzerine yorumlar yapmadım. Lütfen polemik yaratacak bu tür mesajlardan uzak duralım.

Tüm forum dostlarının, sadece forumumuzun bilgi düzeyini ve oluşan dostluk ortamını, daha da ileriye götürmek için vermiş oldukları desteğin artarak devam etmesi dileğiyle....

G

Guest

Misafir
Merhabalar Sayın abdulrezzak

Sayın leventmin tüm yazdıklarına katılıyorum burada bardak misali dolu tarafınımı yoksa boş tarafını mı görmek istediğinize bağlı.Sizden isteğim lütfen olayları iyi niyetle yorumlayın.Çunku biz şu ana kadar bu şekilde bir çizgi seyrettik.

olay kısaca şudur.
1 - "Exceli ticaret unsuru yapmak suç mudur?" bu soruyu niye anlayamadığınızı anlamadım?
2 - Bu işi ticarete dökenler var" cümlesinde türkçe anlayan konuşan herkesin anlayabileceği şekilde bir adres gösterme söz konusu Asıl polemik budur?
3 - Bu tür saldırılarla insanların nasıl mağdur kaldığını ve rahatsız olduğunu zaten belirtmekle asıl ben polemikten uzak cevap vermiş durumdayım. Neden benim polemik dışı cümlem polemik olarak algılanmış açıkcası algılayamadım...
4 - Kim olursa olsun işini iyi yapan insan ticaret de yapmalıdır ki kalitede yarış olsun. Excel de ticaret excel de profesyonellik demektir. Piyasada bir sürü excel kitabı var Cd si var Ne yani bu adamları suçlayalım mı? Kısacası bir kişinin yaptığı hatayı kar topu gibi büyütüp başkalarını ezmeye çalışmamak. Doğru olan da budur?

T

TRABLUS

Misafir
Demek istediğimi anlayabilen anladı sn abdulrezzak, anlayabilen anladı.
Zaten farkında iseniz anlıyanlar hemen cevap hakkını kullanıp cevaplarını kendisine göre ve anladığına göre vermiş bulunmaktadır.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Konu nerelere geldi, neden uzatıldı anlamadım.
Konunun özüne dönmek gerekirse bunca emek harcayarak ve masraf yaparak ayakta tutmaya çalıştığımız forumumuz saldırıya uğruyor ve 1 haftaya yakın bir süre kapalı kalıyor.
Hayalkırıklığımı, üzüntümü, acımı ve sinirimi sayfalarca yazsam ifade edemeyecek olduğum halde ben sadece bir kaç satır ile duyuru yapmakla yetiniyorum.

Ancak konu başlığının özü hakkında hiç bir yorum yapmadan (bir geçmiş olsun olabilirdi mesala), sadece belli amaçları anladığını sanarak Sayın abdulrezzak satırlarca yazı yazıyor.

Ancak mesajların içinde adres gösterme veya belirli bir kişi, kurum veya gruba yönelik bir mesaj olduğunu yorumlamak yanlıştır.
Forumu sahiplenen ve forum ile özdeşleşen üyelerimizin bu durum karşısında en az bizim kadar üzüldüğünü bildiğim için yazdıklarında art niyet aramamak gerekir.
Excel veya herhangi bir konu üzerine ticaret yapılmasına ise hiç kimsenin diyeceği bir şey olamaz.
Türkiyede yazılım kitabı çıkartan veya yazılım ile ticari şekilde faaliyet gösteren firma sayısı sayılamayacak kadar çoktur. Dolayısıyla bir adres göstermek de mümkün değildir.

Bu konu hakkında tekrar yazı yazılmamasını rica ediyorum.