Sn. Danersin Hakkında

siteye üye olduğundan beri gerçekten çok yararlı bilgiler ile bir çok kişiye yardımı dokundu.
Son haftalardaki performansı da övgüye gerçekten değer.

İyiki geldiniz sayın danersin.

Kutlayayım dedim kendi adıma.

p.s. : akşamlar ruh halim, bir değişik oluyor. ne bileyim böyle bir daha melankolik.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn danersin'in özverili çalışmalarını ve bilgisini paylaşmadaki açıklığını takdir etmemek mümkün değil. Forumumuza yaptığı katkılar ile artık dahada güç kazandık. Kendisine teşekkür ediyorum. Katkılarının devam etmesi dileğiyle...

X

xxrt

Misafir
Bende Mod arkadaşlarıma katılıyorum ve Bu Bölüme verdiği açıklayıcı cevap gerçekten güzel olmuş..
Umarım vakit buldukça forumumuza desteğini devam ettirir.Çünkü herkes birşeyler öğrenmek için burada.Bilginin yanında saygı ve sevgi ile bağdaşmamız ortak kazancımız.
Alpen' Alıntı:
akşamlar ruh halim, bir değişik oluyor. ne bileyim böyle bir daha melankolik.
Anlıyoruz,anlıyoruz.

katılmıyorum

ben sizlere katılmıyorum.
danersin' Alıntı:
Sayfada size biraz işçilik var.
Bir defaya mahsusu formülleri aşağıya doğru uzatmanız gerekiyor.
Evde yapayım dedim ama evdeki excel türkçe olduğu için en basit formülde bile zorlanıyorum.(biraz tezat ama maalesef hep ingilizceye alıştım, evdeki hanım version)

Bir başka seçenekte sayfadaki diğer formülleride koddan yazdırmak..
netice aynı olacağı için uğraşmıyorum.
O konunun uzmanı Levent bey zaten :hihoho:
Böylede kaçılır.. kolay gelsin.
arkadaşım bide gönderdiği dosyada dalga gecer gibi öğrenmek isteyen siz değilmiydiniz gibi laflar..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn engin.

Bahsettiğiniz konu sadece bir şakadan ibarettir. Kimsenin kimse ile dalga geçmesi söz konusu değildir. Sn danersin elinden geldiğince herkesin yardımına koşmaya çalışmaktadır. Sadece bu örneğe takılarak yorum yapmanız biraz önyargılı oluyor. Siteyi yakından takip ederseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

X

xxrt

Misafir
engin., veya enba
Katılmamakta özgürsünüz.Fakat,
arkadaşım bide gönderdiği dosyada dalga gecer
Kelimeleri sarf etmeniz bence gereksiz.Katılmama hakkını medeni olarak kullandığınıza göre..Sorun olmaması gerek.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Ã?nce diğer arkadaşlara teşekkür ederim hakkımda düşündükleri için..
Vaktim ve bilgim el verdikçe yardım etmeye çalışacağım..

Engin Bey,
Söze nerden başlasam..
Bakın bu forumda bir kişiyi dahi kimdir,yaşı,işi, şuyu buyu nedir anlamında tanımıyorum ve forumun esas konusu dışındaki bölümlerde yazmıyorum (çoğu zaman bakmaya bile vaktim olmuyor diğer konulara), mesajlarımdada kimse ile fazla tanış olma babında, yüzgöz ifadeler yoktur..

Son bir iki aydır yazıyorum burada ve yüzler olmadan , hatta gerçek isimler, herkes birer "nick"den ibaret..ve yüzlerce nick girdi hayatıma.. Dolayısı ile cevap verirken çok fazlada düşünmüyorum... Soru soran herkesin İNSAN olması yeterli.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2224 bağlantısından bir alıntı
abazya
Þu anda size göndersem sizin için 10 dakikalık sorun iyi de hep kopya ile olmuyor kendim anlayarak hatamı bularak yapmak istiyorum
Leventm
Ã?rnek olarak sizin bir sorunuza benim dışımda Sn danersin arkadaşımız farklı bir bakış açısı ile çok iyi bir çalışma eklemiş üstelikte bu çalışmaya saatlerini ayırmıştır. Bu örneği yakın tarihte olduğu için verdim.
Yukarıdaki mesaj 17 Ocak tarihli yani size dosyayı gönderdiğim gün. Ben doğrudan abazya'yı sizinle karıştırdım çünkü saatler harcadığım sizin sorunuzda.. dolayısı ilede "işçilik var size,öğrenmek isteyen sizdiniz değilmi"öyle bir takıldığımı , şaka yaptığımı sandım.. yapmaz olaydım. Üstelikte sorunuza yinede cevap yazdım ve eğer formülleri sayfaya yazdırma yöntemi isterseniz size doğru adresi gösterdim..

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2005&postdays=0&postorder=asc&start=15danersin
Not : kodları a1 referansında yazmayı beceremedim bi türlü,
sürekli hata verdi, deneyen olur ve becerirse çok sevinirim. 1 saat ona uğraştım..Bu dosya açılışta r1c1 sistemine döndürüyor exceli, kapatırkende a1 haline..
Olaydan bir gün önce yazdığım bu mesajdan ne çıkartıyorsunuz;
1 ) 4 ocaktan 17 ocaka kadar cevaplandırmaya çalıştığımız sorunuz için saatlerimi harcamışım
2 ) Kullandığım bir yöntem olmadığı için formülleri sayfaya yazdırma konusunda iyi değilim..
3 )" Deneyen olursa sevinirim.".. Burda kendim için değil heralde bu sevinmem (zor bi konuda değil bahsettiğimiz, sonradan hatamıda utandım söyleyemedim, evdeki excel türkçe diye "address" adres diye yazıp durmuşum). Sizin işiniz görülsün diye sevinecektim..

Bakın burda kimse taahhüte girmiyor gruba yazılan her soruya cevap bulunur diye (admin ve modların böyle bir iddiası varmı, olacağını sanmıyorum, misafir olarak benim hiç yok), hepimiz vaktimiz ve bilgimiz ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz..

Ben sizin nickinizi bir başka nickle karıştırdığım için özür dilerim.Sizden gerçekten hiçbir cevap almayı arzulamam.. Çünkü bu yanlış anlamama rağmen söylediklerimde o kadar bozulacak bir şey yoktu.. Ben özelime gelen mesajlara ve onların diline bozulsam foruma bir daha girmemem lazım.

Sn. Adminimiz.. ben yeterince şımartıldım. bu başlık kilitlenebilirmi.
Üç beş birşey öğreneceğime ve öğreteceğime 1 saat yine gitti..

Bu not anlayana : Ben sana Excel bilemezsin demedim, adam ....

sn danersin. ben özür dilerim.
herkezden özür dilerim. sadece dalga geciliyormus gibi anladım kendimi... neyse istediğim olmadı problem değil. ama yardım eden etmeyen herkeze teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Engin bey sanırım siz beni anladınız, bende sizi anladım. Olayın tatlıya bağlanmasına sevindim. Belki her sorunuza her zaman istediğiniz gibi cevaplar bulamayız ama her zaman yardıma hazır olduğumu(zu) bilin yeter.

Sn. Ferbay, (özelime yolladığınız mesaja istinaden) olaydan birde sizin alınmanıza, gücenmenize hiç gerek yok.. Sizle ilgili en küçük bir kötü yön yok yukarıdaki alıntıda.. Sadece benim bir anlık dalgınlığım sonucu yanlış anlama var.

G

Guest

Misafir
Yanlış anlaşılmaların düzelmesi çok güzel :hihoho: :arkadas: :hihoho:

T

TRABLUS

Misafir
ALPEN demiş ki;
Kutlayayım dedim kendi adıma.
Ne kutlama oldu ama :shock:
Yanlış anlaşılmalar,entrikalar,acı,zevk ve mutlu son (Yerli Dizi gibi) hehehe
Konu nereden başladı nerelere geldi.Ama mutlu sonla bitmesi gerçekten güzeldi.
:bravo: :bravo: :bravo:

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
İyiki ALPEN konuyu açmış herkes derdini dökmüş bi bakmışlar ortada dert yok.
Ailede olur böyle şeyler.Ne güzel herşey tatlıya bağlanmış. :arkadas:

:hey: