Soldan fonks. ile başka bir sayfada çoketopla işlemi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Merhaba,

SATIŞLAR sayfamda yer alan tablomda tarih ve ürün adı birleşik bir hücrem var bu hüre içerisindeki tarih bilgisini soldan(11.11.2023) şeklinde çekerek kasa sayfamda çoketopla formulü ile tarih bazlı fiyat toplatmak istiyorum ancak soldan formülünü kullanmadan tarihi satışlar sayfamda elle giriş yaptığımda formül çalışıyor soldan dediğimde çalışmıyor. çok fazla veri olduğundan ve eklenecek verilerinde bu şekilde olmasından elle girmek istemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler şimdiden. Formülüm iki tarih aralığını baz alarak satışlar safasındaki tarihe göre toplama yapıyor.

=ÇOKETOPLA(SATIŞLAR!E:E;SATIŞLAR!M:M;">="&KASA!F2;SATIŞLAR!M:M;"<="&KASA!G2)

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Sorunuzu küçük bir örnek dosya ile desteklerseniz talebiniz daha net anlaşılacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Merhaba,

https://s6.dosya.tc/server17/96yxhn/soldan.xlsx.html

Dosyayı yükledim. Sayfa1 de soldan c sütununda formül yerine hücreye manuel giriş yaptığımda sayfa2 de stok giriş tarihine göre aylık toplamı hesaplıyor. Ama formül ile çektiğimde hesaplamıyor. Desteklerinizi bekliyorum yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
C sütununuzdaki formülün sonuna +0 ekleyin.
Aksi durumda C sütununda mevcut formülünüzün sonucunu Excel metin olarak algılayacaktır.
=SOLDAN(A2;10)+0

C
sütununuzu tarih olarak formatlayın.

Sorununuz düzelecektir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
C sütununuzdaki formülün sonuna +0 ekleyin.
Aksi durumda C sütununda mevcut formülünüzün sonucunu Excel metin olarak algılayacaktır.
=SOLDAN(A2;10)+0

C
sütununuzu tarih olarak formatlayın.

Sorununuz düzelecektir.
Hocam çok teşekkür ederim. İstediğim şekilde çalıştı formül.