Sorguda Kümülatif Toplam Alma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba

Tasarım kısmını bitirdim artık. Sıra diğer bölümlerin tablolarını eklemeye geldi. Ancak bir sorun var.

endmuh formunu olduğu gibi kopyalayıp bununla başka formlar oluşturuyorum. Yani endmuh formunu tasarım görünümünde açıp ctrl+a ile hepsini kopyalıyorum. Sonra yeni bir form (isletme) açıp içine yapıştırıyorum. Daha sonra bunun üzerinde değişiklikler yapıyorum. Her şey düzgün çalışıyor. Bir tek şey hariç. Dersler kısmında ekleme yapamıyorum.

Bu biraz hata bulma işi. Haliyle başkasının hatasını bulmak zordur. Ancak ekteki dosyayı incelerseniz belki neyin sebep olduğu hakkında fikir yürütebilirsiniz.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ahmetokanyılmaz,

Eğer 10 fakülte ve her kakültede 5 er bölüm varsa 100 form mu ekleyeceksiniz? Daha basit iki formlu bir çözüm üretmeye çalışın. Tabloları sadeleştirin.

Diyelim ki ben ders girmeye başladım sonra bir derste terdütte düştüm ne olacak. Eklenmiş dersler görünmeli.

Hatanız ise ilgili formu tabloyla ilişkilendirmemenizden oluşuyor. Önce formu veri sekmesinden bir tabloyla ilişkilendirin, sonra form elemanlarını tablo alanlarıyla ilişkilendirin.

Uygulamanızda görsellikten çok, işlevselliğe önem verin. Uygulamaya başlamadan önce kâğıt kalemle tüm uygulamanızı planlayın ve çizin. Mntıksız gelen noktalara çözüm üretin, sonra uygulamanızı oluşturun.

İyi çalışmalar