sqL den alınan bilgilerin yanına yazılan değerlerin sabit kalması hk.

hakanaslan78

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba Arkadaşlar,

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Benim şöyle bir sorum olacak. Sql den bilgilerin geldiği bir tablom var. Tablonun yanına yeni bir sütuna manuel olarak bilgiler yazıyorum. Sql sorgusunu yenilediğim de değerler ilgili bilginin yanın da kalmıyor. Manuel yazdığım bilgiyi ilgili satırla nasıl ilişkilendire bilirim. Sorgudaki değerler her yenilendiğin de manüel olarak girdiğim değer ilgili bilgiyle sabit kalsın.

Saygılarımla,

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2007 PRO TR - Win7 X64
Merhabalar,

Bu değerleri sorgunun içine yazarsanız sorgu ile birlikte yenilebilir.

Korhan Ayhan

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2019 PRO TR
Merhaba,

Veriyi çekmeden evvel yazdığınız notları ve benzersiz ilişkili bir sütunu başka bir alana kopyalayıp yedekleyebilirsiniz. Daha sonra sql sorgusu verileri çektikten sonra ilişkili sütuna göre kopyaladığınız alandaki notları tekrar eşleştirerek çağırabilirsiniz.

ykend

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Dış veri özellikleri ile birşey yapılabilir mi acaba, bende de sorgu var yenile yapınca sabit değerler silinmiyor...

Ekli dosyalar

hakanaslan78

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Dış veri özellikleri ile birşey yapılabilir mi acaba, bende de sorgu var yenile yapınca sabit değerler silinmiyor...
Merhaba ykend,

Benim özelliklerim de aynı şekilde ayarlı fakat filitrede sıralama yaptığım da, yada verileri güncellediğim de, manul değerler gidiyor yada ilgili alan da kalmıyor.

Saygılarımla,

hakanaslan78

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba,

Veriyi çekmeden evvel yazdığınız notları ve benzersiz ilişkili bir sütunu başka bir alana kopyalayıp yedekleyebilirsiniz. Daha sonra sql sorgusu verileri çektikten sonra ilişkili sütuna göre kopyaladığınız alandaki notları tekrar eşleştirerek çağırabilirsiniz.
Merhaba Korhan bey,

SQL den gelen bilgiler sürekli değiştiğin den dolayı, manul yazdığım değerler malasef yerin de kalmıyor.

Saygılarımla,

Korhan Ayhan

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2019 PRO TR
Ben verileri makro ile çektiğinizi düşünerek o yöntemi önermiştim.