Stok ve üretim takip programı hak.

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba.
Kendi işlerimi takip etmek için üretiminden sorumlu olduğum fırınların reçetelerini Exce'lde hazırlama kararı aldım. Ancak daha sonra "neden stok giriş çıkışını da takip etmeyim ki?" diye kendime sorarak yapmak istediğim şeyi bir tık ileriye taşıdım. Daha önce Excel'de hazırladığım dosyayı Access'e aktarırken bir sorunla karşılaştım. Neden olduğunu anlamadım.
Normalde, Excel'de 1. satırda ürünler, 1. sütunda malzemeler olan bir şey ayarladım. Bunu Access'e çekerken bir hata oluştu ve bir sütunu çekmedi. Bu hatayı da başka bir yere kaydetti Access. Bu hata neden olmuş olabilir?

Diğer bir husus da şu: Kafamı karıştıran şey, ürünler için ayrı bir tablo mu oluşturmam gerekiyor? "Sayfa 1" tablosu benim ürünlerimin bileşenlerini gösteriyor şu anda. "Sayfa 1" tablosundaki "Malzeme" sütunu malzemelerimi ve imalattaki diğer kesim, büküm gibi işlemleri gösteriyor (Bu işlemler şu an için çok önemli değil, fakat üretimde bir maliyet kalemi olduğu için not ettim). Benim şimdi izlemem gereken adım, sanırım Malzeme sütunundaki veriler için ayrıca bir "stok" tablosu oluşturup bunu ilişkilendirmem olacak. Doğru yoldan mı ilerliyorum? İlgili Access dosyasını ekliyorum. Gerekirse Excel dosyasını da eklerim.

http://dosya.co/owj4czng7no5/Database2.accdb.html