SÜtÜnlarin Gİzlenmesİnde FormÜl Engelİ

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Merhaba değerli arkadaşlar.İyi çalşmalar dilerim.Bir konu hakkında bilgnize başvurmak istiyorum.Daha önceden yine formdan indirdiğim ve ektede sunduğum örnekte butonla boş olan satır ve sütünları gizliyorsunuz. Benim sorunum hücreyi başka bir sayfadaki hücreye eşitlediğimde veri aldığım sayfadaki hücre de veri olmasa bile sütun veya satır gizleme işlemi yapmıyor.Amacım başka bir hücreye formülle eşitleyeceğim hücrede değer olursa gizlemesin değer olmazsa gizlesin yani förmül kullanılan boş hücreyi de gizlesin .Umarım anlatabildim.Teşekkür ederim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kod:
If WorksheetFunction.[COLOR=red]CountA[/COLOR](Range(Cells(X, "B"), Cells(X, "F"))) = 0 Then Rows(X).Hidden = True

If WorksheetFunction.[COLOR=red]CountA[/COLOR](Range(Cells(4, X), Cells(10, X))) = 0 Then Columns(X).Hidden = True
Yukarıdaki kodlarda renklendirilen kısmı aşağıdaki gibi değiştirin.

Kod:
If WorksheetFunction.[COLOR=red]Sum[/COLOR](Range(Cells(X, "B"), Cells(X, "F"))) = 0 Then Rows(X).Hidden = True

If WorksheetFunction.[COLOR=red]Sum[/COLOR](Range(Cells(4, X), Cells(10, X))) = 0 Then Columns(X).Hidden = True

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkürler

Sayın Hocam çok teşekkür ederim gerçekten çok işime yaradı saygılar