Sütun başlıklarını alma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sevgili arkadaşlar, Excel makro içinden Visual basic ile ADODB connection kurarak excel'e data aktarıyorum sormak istediğim datanın sütun başlıklarını nasıl alırım. Girdiğim SQL cümlesinde dönen datanın başlık satırlarını almam gerekiyor. Şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkürler,

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Bu iş için bir örnek hazırladım. Yapmanız gerekenler;

1) Bilgisayarınızda D:\TestFolder şeklinde bir klasör oluşturun.

2) Ekli zip dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, içindeki TelefonDefteri.xls dosyasını, yukarıda belirtilen yeni oluşturduğunuz klasörün içine yerleştirin. Yani, D:\TestFolder\TelefonDefteri.xls şeklinde olsun. Bu dosya, kapalı durumdaki veri tabanı dosyamızdır.

3) Şimdi diğer Excel dosyasını bilgisayarınızda herhangibir yere yerleştirin ve açın. Sayfa üzerindeki CommandButton nesnesine tıklayıp UserForm'u çalıştırın.

4) Burada, veriler kapalı durumdaki TelefonDefteri.xls dosyasına ADO yöntemiyle aktarılacaktır. Veri tabanındaki dataları görüntülemek için UserForm üzerindeki Datalari Goster etiketli düğmeye tıklayın. Siz, tıkladığınız anda, UserForm2 ekrana gelecektir. UserForm2' nin üst kısmında 3 adet Label nesnesi vardır. İşte sizin sorununuzun çözümü burada gerçekleşiyor ve veri tabanındaki sütun etiketleri okunarak, bu Label nesnelerine aktarılmaktadır. Verilerin okunarak UserForm2'e aktarılmasında ise DAO yöntemi kullanılmıştır.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Teşekkürler,

Sayın Haluk bey,

İlginiz ve benim için ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederim.