Sütuna göre verileri başka sayfalara aktarma

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2028
Merhaba arkadaşlar. Forumda benim soruma benzer bir kaç örnek buldum ama işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

"Ad", "Soyad", "Cinsiyet", "Yaş", "Aidat" ...gibi sütun başlıklarım var ve altında kayıtlar sıralı. YAlnız bazı satırlar boş, bazıları dolu. Öncelikle bu listedeki sadece dolu satırları başka bir sayfada sıralamak istiyorum. Daha sonra bu listeden örneğin sadece cinsiyeti erkek olanları bir sayfada, aidatını ödemiş olanları başka sayfada, Erkek üyeleri başka sayfada, Kadın üyeleri başka sayfada listelemek istiyorum. Örnek bir dosya ekledim. Şimdiden sonsuz teşekkürler.

Herkese selamlar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
cevap...

arkadaşım. önce genel bilgi sayfasını listele, ardından neyi nereye ne şekilde kopyalasan kopyala. ancak düz kopyalama yapmanı tavsiye etmem! olası değişiklikler için düz yapıştır yerine özel yapıstırdan bağ yapıştırla kopyala. sana istediğin şeyler yapılmıs bide excel dosyasını gönderiyorum. al hayrını gör:)

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Sayın sagopa15, üslubunuzdan da anlaşıldığı kadarıyla bu sitede yenisiniz. Yinede yardımcı olma gayretinizden dolayı teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Örneği Erkeklerin sıralandığı çalışma sayfasına yaptım
siz örneğe bakarak diğerlerini yaparsınız

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
mesudiye_052 Arkadaşıma teşekkür ediyorum. Verdiği formül gerçekten tam işimi görüyor. Ancak formülü başka çalışmada bir türlü kullanamadım. Hatta başka çalışma bile sayılmaz. Örnek dosyanın asıl dosyasında formülü çalıştıramadım. Birde formülün mantığını çözemedim.

{=EĞER(EHATALIYSA(KÜÇÜK(EĞER(GBİLGİ!$F$11:$F$150="E";SATIR(GBİLGİ!$F$11:$F$150));SATIR(A1)));"";(DOLAYLI("GBİLGİ!D"&KÜÇÜK(EĞER(GBİLGİ!$F$11:$F$150="E";SATIR(GBİLGİ!$F$11:$F$150));SATIR(A1)))))}

Formül bu. Formülün başında ve sonundaki küme parantezleri hücre seçili durumda iken var fakat hücreyi aktif hale getirince yoklar. En anlayamadığım kısımda burası zaten. Daha iyi anlaşılması için mesudiye_052 arkadaşımın göndermiş olduğu örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Bu formülün mantığı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Merhaba,
Küme parantezi dizi formüllerde kullanılır. Formül içeren hücreye giriş yaparsanız küme parantezi ortadan kalkar. Düzeltmek için, hücreye tekrar giriş yapın ve Shift + Ctrl + Enter tuşlarına birlikte basın.

Formülü diğer hücrelerde kullanamamanızın nedeni burdan kaynaklanıyor.

Ayrıntılı bilgi için Excel yardımına bakın.

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Teşekkürler anemos. Dediğiniz gibi yapınca oldu. Ancak şimdi de başka bir sorunla karşı karşıyayım.
Örnek dosyadaki çalışma yaklaşık 100 satır için idi. Herşey çok iyiydi. Çalışmanın aslı ise 15000 satırdan oluşuyor. Yani 15000 satırlık bir sayfadan 15000 satırlık bir sayfaya bilgi aktarımı gerekiyor. Böyle olunca hem dosya boyutu çok büyüdü. Hemde dosyayı açınca excel tıkandı. Dosya çalışmadı.
Umarım bu işin başka bir yolu vardır.

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Çalışmanın şeklini değiştirerek sorunumu hallettim gibi. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Formüllerden kaynaklanan şişme sözkonusu olduğundan makroyu tavsiye ederim.