Sütunda arama sonucu

Excel Vers. ve Dili
2007
Türkçe
Arkadaşlar sorunumu ek'te anlattım. Siteyi taradım ama bana uyanı bulamadım.Denediğim formüllerden de sonuç alamadım.Yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

=EĞER(EĞERSAY(A:A;B3)=0;"Yok";EĞERSAY(A:A;B3))

Denermisiniz..

.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,

Sn espiyonajl hocamın verdiği formülün uygulanmış hali Ektedir.

Ekli dosyalar

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Rica ederim hocam. Bu olayı kayıt altına alalım sizden hızlı davrandım :):)

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Eki inceledim.Sonuç başarılı çok teşekkür ederim. Bulunan bu değerin hücresini bulma imkanımız olur mu acaba?
Tam anlayamadım hücresi derken B3 deki 127 değeri A4 hücresindedir. Formül ile A4 mü yazdırmak istiyorsunuz. Daha detaylı açıklarmısınız. Birde aynı değerden birden fazla veri oluyormu oluyorsa ilk hücreyimi alması gerekiyor...

Excel Vers. ve Dili
2007
Türkçe
Tam anlayamadım hücresi derken B3 deki 127 değeri A4 hücresindedir. Formül ile A4 mü yazdırmak istiyorsunuz. Daha detaylı açıklarmısınız. Birde aynı değerden birden fazla veri oluyormu oluyorsa ilk hücreyimi alması gerekiyor...
Mesela dediğiniz gibi b3 deki değerden 1 adet buludu ama ben bu veriyi nereden bulduğunu da (a4) görebilir miyim?1 adet bulundu ve de a4 te diyebilir mi?Ben bu formulu yaklaşık 2800 veriyi karşılaştırarak kullanıcam.Doğal olarak aynı değer birden çok veriye ulaşacak.B sütunundaki tüm verileri(B3,b4,b5,...) karşılaştırcam.Sonuçta bazılarına yok diyecek, bazılarının sonucuna da 2 veya 3 diyecektir.Sonuçta toplam 50 adet yok sonucunu verecekse, sonucu birden fazla çıkan hücrelerin de toplamı 50 olmalı.Tekrar ilginize teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Mesela dediğiniz gibi b3 deki değerden 1 adet buludu ama ben bu veriyi nereden bulduğunu da (a4) görebilir miyim?1 adet bulundu ve de a4 te diyebilir mi?Ben bu formulu yaklaşık 2800 veriyi karşılaştırarak kullanıcam.Doğal olarak aynı değer birden çok veriye ulaşacak.B sütunundaki tüm verileri(B3,b4,b5,...) karşılaştırcam.Sonuçta bazılarına yok diyecek, bazılarının sonucuna da 2 veya 3 diyecektir.Sonuçta toplam 50 adet yok sonucunu verecekse, sonucu birden fazla çıkan hücrelerin de toplamı 50 olmalı.Tekrar ilginize teşekkür ederim.
Örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

İyi çalışmalar..