Soru Talep edilen Personel Ataması

Excel Vers. ve Dili
2010
İyi akşamlar, Yaptığım iş dolayısıyla 2.000 - 3.000 personeli gruplara ayırıp görevlendirme yapmam gerekiyor. İlgili dosyayı ekledim yardımcı olabilecek var mı?

(Detay vermem gerekirse; Elimde Amir, Erkek Personel ve Kadın Personel diye toplamda 3 sayfadan oluşan yüzlerce kişinin ismi ve bilgileri var. Talep sayfasına ben görev başlığını ve talep eden personel sayısını yazacağım. Makro/Vba ile Çıktı Sayfasına" Başlık'ı atayıp altına Talep edilen kadar personel ataması lazım. Ve tabloyu çerçevelemesi lazım. Her Tablo arasında da bir satır boşluk bırakmalı. Bir kere aldığı personeli bir daha almamalı, her personel bir göreve yazılmalı. Bu konuda yardımlarınıza açığım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016, 64 bit, türkçe
Bu nasıl site arkadaş. Dosya indirmek için para mı verilir. Alın siteniz sizin olsun hayrını görmezsiniz umarım. (Baturfurkan hocam sizinle ilgili değildir. Dosyayı indirip bakmak isteyince karşıma çıktı yazdım.)

Excel Vers. ve Dili
Peki her zaman böyle mi kalacak ? Sadece amir, erkek ve kadın yani.

Excel Vers. ve Dili
Rütbenin önemi yok. Bu siteyi kullanmayacaktım ama şunu yapıp gideyim :) varsa eklemek istedikleriniz hepsini yazabilirsiniz şimdiden.

Excel Vers. ve Dili
Eskiden çözüm olarak paylaşılan dosyayı bana gönderebilir misiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010
Talep sayfasına başlıkları ve bilgileri yazdıktan sonra, KONTROL sayfasına geçip A1 hücresinden ilgili başlığı seçiyorum. Sonra Aktar butonuna tıklayıp çıktı sayfasına kopyalanıyor tablo. Ben KONTROL sayfasını egale edip otomatik alt alta çıktı sayfasına aktarsın istiyorum. Birde rütbeye bakmaksızın amir yazıyor başına, ben ilk örnek dosyadaki gibi rütbesi ne ise onu kopyalayıp yazsın istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Başkasının kodunu anlamak ve düzeltmek daha zordur. Ben ilk attığınız sayfa ve sistem üzerinden yapıyorum aynı satır mantığı ile zaten diğer sayfaya kopyalamak kolaydır.

Excel Vers. ve Dili
2010
Sizin için hangisi uygun olursa, ama haklısınız herkesin kendine göre bi çalışma şekli olduğu için kodunu anlayıp düzenlemek daha zor :)

Excel Vers. ve Dili
Merhaba hocam,
Dosyayı yüksek sayıda veri ile test edebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
Bu nasıl site arkadaş. Dosya indirmek için para mı verilir. Alın siteniz sizin olsun hayrını görmezsiniz umarım. (Baturfurkan hocam sizinle ilgili değildir. Dosyayı indirip bakmak isteyince karşıma çıktı yazdım.)
biz para verdikde bekiliyoruz sen neyin kafasını yaşıyorsun :)

Excel Vers. ve Dili
neyi bekliyorsunuz hocam anlayamadım.

Excel Vers. ve Dili
Günaydın hocam,
Dosyanın eklenmediğini sonradan farkettim tekrar ekleyeyim derken bir hata farkettim ve düzeltme yaptıkran sonra göndereyim dedim ancak buraya eklenmiyor mail falan paylaşabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
https://www.dosyaupload.com/exMI
Şu dosyayı test edebilir misiniz? Verilerin satır ve sütunları aynı kalsın elinizdeki dosyadan verileri kopyalayıp deneyin. Sonucu test isimli sayfaya yazdırıyor sizin "çıktı sayfası" isimli sayfa üzerinde arada bakabilmek için işlem yapmadım eğer işe yararsa değişiriz sayfaları.

Excel Vers. ve Dili
2010
Hocam şimdilik çok güzel gözüküyor elinize sağlık. Gün içerisinde yüksek veri ilede kontrol edip size dönüş yapacağım. Eğer sorun yaşanmaz ise tablolaları çerçeveleme ve sonrasında yeni bir görev ataması yapabilmek için temizleme makromuz olursa iş tamamlanmış olur. Çok teşekkür ederim şimdiden zaman ayırıp yardımcı oluyorsunuz ????

Eğer tekrarda dosya eklemede sorun yaşarsanız (furkanbatur.tr@gmail.com) adresinden dosyayı gönderebilirsiniz hocam.