Tarih Konusunda Yardım

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Excel' de bir izin formu oluşturmaya çalışıyorum. Şöyle birşey yapılabilir mi acaba. 1 hafta izin aldığınız zaman 7 değil de 6 gün izin almış oluyorsunuz. Yani Pazar günleri izinden sayılmıyor. Bir şekilde belli bir tarih aralığında kullanılan izinlerden Pazar' a gelen günleri sayma deme gibi bir formül var mıdır. Mesela normalde 14.10.2006 - 19.10.2006 tarihleri arasında izin alan biri, 5 gün izin kullanmış olsa da bir günü Pazar' a denk geldiği için kullanılan izninden 4 gün düşmesi mümkün müdür. Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Arkadaşlar sizden biraz yardım rica ediyorum. Ekte örneğini gönderdiğim 2 sayfadan oluşan excel sayfasının ilk sayfasında bir form var ve bu form 2. sayfadaki bilgilerle otomatik olarak düzenlenmesi gerekiyor. 2. sayfada bir kişiye ait izin bilgileri vardır. Bu izin sayfasından her kişiye 1 sayfa olarak toplam 80 adet olacak. Sormak istediklerimi aşağıda listeledim.
1. 1. formda ilgili yere Ad Soyad bilgileri girilse kişilere ait bilgiler otomatik bu sayfaya gelebilir mi.
2. 80 kişiye ait izin bilgilerini (örnek 2. sayfa) bir özet sayfaya alıp, 1. sayfadaki forma aktarmak daha mı kolay olur yoksa direkt bu sayfalardan çekilebilir mi. Nasıl?
3. Tüm işlemlerin başlangıcı olan kişinin işe giriş tarihine göre, hakettiği izin gün sayısı hesaplatılıp ilgili yere yazdırılabilir mi.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Benim önerim formunuzu Word'te oluşturun.
Data sonra Tools>>Meil Merge ile bunları toplu olarak yazıcıdan dökümünü alabilirsiniz.

Excel'deki verileriniz alt alta düzenli olması gerekiyor.

Aşağıdaki linkte buna benzer bir örnek var.İncelemenizi tavsiye ederim.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=19432

3.sorunuzun cevabı kullanıcı tanımlı fonksiyon ile çözülebilir.

Aşağıdaki kodları VBE bölümüne kopyalayın.Sonra hesaplama yapacağınız hücreye =Yıllıkİzin($P$4) yazın.

Kod:
Function Yıllıkİzin(GirisTarihi As Date)
On Error Resume Next
Dim gün As Variant
If GirisTarihi = Empty Then Exit Function
gün = Date - GirisTarihi
Yıllıkİzin = gün
Select Case gün
Case 0 To 365
Yıllıkİzin = 0
Case 366 To 730
Yıllıkİzin = 14
Case 731 To 1095
Yıllıkİzin = 20
Case 1096 To 99999
Yıllıkİzin = 26
End Select
End Function

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Bu iş bana çok karışık geldi, sanırım üstesinden gelemiyeceğim.

burhancavus61

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.11.2024
belki fikir verebilir

belki fikir verebilir benim hazırlamış olduğum ve işyerimizde kullandığımız izin formunu ekliyorum sana fikir verebilir
yanlız araçlar/eklentiler bölümünde toolpak vba çözümleyicisi ve toolpak çözümleyicisini yüklemen gerek

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Son durum böyle ama yapılması istenen bir sürü ayrıntı var.

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Arkadaşlar sorunumu çözmede büyük emeği geçen Sayın Recep İpek' e teşekkürü bir borç bilirim. Teşekkürler.