Tarihler arası toplam alma

Örnek olarak A sütununda tarihler sıralı ve B sütununda da rakamlar var. Şubat ayı içindeki rakamların toplamı yan tarafta ayrı bir hücrede gözüksün istiyorum, bunu nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Veriler A1:B100 aralığında ise;

=TOPLA.ÇARPIM((AY(A1:A100)=2)*(B1:B100))

Buradaki 2 rakamı Şubat ayını temsil ediyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Mehmett Usta

Formülü biraz geliştirebilir miyiz? Şöyleki :
Bu formülü, stokta bulunan tek çeşit mal için kullandığımızı varsayalım.
Birden fazla malın ayrı ayrı toplamlarını aldırmak istediğimizde formüle başka ne gibi fonksiyonları nasıl birleştirebiliriz?
Yukardaki formül hiçbir isme başvuru yapmaksızın işlemi istediğimiz gibi gerçekleştiriyor. Bunun için tşk. ediyorum.
Birde, elimdeki bir proje için bu acilen lazım, yardımcı olursanız beni sevindirirsiniz. Şimdiden tşk.ler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Örnek Dosyayı İnceledim.

Örnek dosyayı inceledim. Süper bir anlatım olmuş. Ancak dosyada yer alan Ay adları yerine tarih koyduğumuzu farz edelim. Ay sütunu içerisinde, Ocak ayına ait tarihlerin, Şubat ayına ait tarihlerin toplamlarını ayrı ayrı nasıl aldırabiliriz?
Mesela, Ahmet'in 01.01.2007, 02.01.2007, 04.01.2007, 04.01.2007 gibi aynı tarihte de olması muhtemel satışlar yaptığını, sene boyunca farklı kişilerce farklı türlerden yapılan bütün satışları alt alta yazdıktan sonra hülasa etmek istediğimizi ele alalım.
Şimdiden tşk.ler.

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bir örnek dosya ekleyerek açıklarsanız daha hızlı yanıt alırsınız.

Ekteki dosyayı inceleyin. İstediğiniz bu mu?

Son düzenleme: