tarihler arasındaki gün farklarını hesaplamak

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

B1 hücresine =A1-A2 yazın daha sonra B sütununu sayı olarak biçimlendirin sonuca ulaşacaksınız.

Eğer yinede olmadı diyorsanız ekteki örneği inceleyiniz.

yorum için çok teşekkürler.B1 hücresine formülü yazdıktan sonra sütunu nasıl biçimlendiricem?kafam çok karıştı,heralde yapamıcam ben excel i,bu kadar basit bişey için 2 gün uğraştıktan sonra,ömrüm yetmez heralde?

yinede çok sağolun

Selamlar,

B1 hücresine =A1-A2 yazın daha sonra B sütununu sayı olarak biçimlendirin sonuca ulaşacaksınız.

yukarıdaki yorumu yorumlayabilirmisiniz?Adımlayabilirseniz iki tarih arasındaki gün sayısını bulabilirim.
teşekkürler

yorum gönderen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum

herkese çok teşekkür ediyorum.Arkadaşlar iki tarih arasındaki gün farkını ben şöyle hesapladım:B1 hücresine =SAYIYAÇEVİR(A1) yazdım.A1 hücresindeki tarih değerini yani 03.05.2006 değerini38840 a dönüştürdü.Daha sonra hücrenin altından çekerek A sutunundaki en son değerin bulunduğuB23 e getirdim.Daha sonra C1 hücresine =B1-B2 yazdım.Daha sonra C1 hücresini alttan çekerek c23 e uzattım.Tüm değerleri doğru olarak hesapladı.çok acemi olduğum için başınızı ağrıttım heralde...Yukarıdaki işlemin daha kısa bir yolu varsa lütfen yine yazın.Fakat yukarıdaki gibi adımlıyarak lütfen.Forumda benim kadar acemi birisi yoktur.Fakat ben yinede çalıştığım dosyayı ekliyorum.Herkese tekrar teşekkür ediyorum.

Selamlar.
Önce 1.adımdaki gibi formülü B1 e yazıp, B sütununu komple seçin ve biçim/hücrelere tıklayın.
Sonra 2.adımda gördüğünüz işaretli yerleri düzenleyerek tamam deyin.
İstediğiniz olacaktır. Tabi unutmadan, formülleri aşağıya tutup çekmeniz gerekiyor ki hesaplamalrı yapacak B sütunundaki hücreler formülle dolsun.
1.adım:

2.adım:

ÇOK TEŞEKKÜRLER

karamurselli' Alıntı:
Selamlar.
Önce 1.adımdaki gibi formülü B1 e yazıp, B sütununu komple seçin ve biçim/hücrelere tıklayın.
Sonra 2.adımda gördüğünüz işaretli yerleri düzenleyerek tamam deyin.
İstediğiniz olacaktır. Tabi unutmadan, formülleri aşağıya tutup çekmeniz gerekiyor ki hesaplamalrı yapacak B sütunundaki hücreler formülle dolsun.
1.adım:

2.adım:
Adım adım anlattığınız için çok teşekkürler.
yukarıdada anlatan arkadaşlar olmuş ama ben anlamadım.Bunu anlamamak mümkün değildi.Tekrar teşerkkürler