Tarihleri makro ile yazdırmak...

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin; Bir isteğim var zahmet olmaz ise cevabınızı bekliyorum;
G ve K sütunlarında tarihler var; Eğer G sütununda veri yoksa (tarih) buraya K sütunundaki tarihin 40 gün öncesini yazsın, (Örnek; =K sütunu - 40 ), yine K sütununda veri yoksa (tarih) bu sefer K sütununa (Örnek; =G sütunu + 40) şeklinde makro yazmasını istiyorum. Örneği ekli dosyamda mevcut teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın abim güzel eline sağlık ama, diğer satırlardaki tarihlerde işlem yapamıyorum, yani kodu ben çalıştırmak istiyorum, eksik olanı doldur şeklinde sadece boş olanı doldursun silmeme müsade etmiyor.

dalgalikur

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007-2013
Merhaba.
Aşağıdaki kodlarla yapabilirsiniz.

Kodlar A sütununda bulunan "S.No" adeti kadar kontrol yapar.
Örnekteki dosyanızda boş bırakmışsınız normalde "S.No" dolu olacağını varsaydım.

Kod:
Sub Test()
    Dim Say As Long
    Dim Bak As Range
    Say = Cells(Rows.Count, "A").End(3).Row
    For Each Bak In Range("A2:A" & Say)
        If Cells(Bak.Row, "G").Value = Empty Then
            Cells(Bak.Row, "G").Value = DateAdd("d", -40, Cells(Bak.Row, "K").Value)
        ElseIf Cells(Bak.Row, "K").Value = Empty Then
            Cells(Bak.Row, "K").Value = DateAdd("d", -40, Cells(Bak.Row, "G").Value)
        End If
    Next
End Sub
Dosyanız ekte.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kulomer46

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
#3 numaralı mesajınızdaki taleplerinizi karşılayan dosya #2 numaralı mesaja eklenmiştir.

Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar herkese günaydın Sayın Dalgalıkur'un yazmış olduğu koda ek yaptım ama çalıştıramadım Yardımcı olursanız sevinirim. Tesekkurler.

Ekli dosyalar