Tekstil Ürünleri Birim Maliyet Hesaplama Excel

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-08-2022
Arkadaşlar Merhaba;

Tekstil yada konfeksiyonda sipariş bazında maliyet hesabı yapabileceğim bir excel dosyası arıyorum.
Esasen kira,pazarlama,ısınma,işçilik,stopaj vb. giderlerin sipariş bazında her bir parça ürünün birim maliyetini hesaplayabileceğim bir dosya olan yada paylaşabilecek olan arkadaşlar var ise sevinirim.
Desteğiniz ve hassasiyetiniz için şimdiden teşekkürler.
Kolaylıklar dilerim

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-08-2022
Merhaba Korhan Bey;

Desteğiniz için teşekkürler.Dosyayı hazırlayan arkadaşın da emeğine sağlık ancak bu dosya yüzeysel anlamda hazırlanmış.
Aslında Maliyet muhasebesinde ki süreçleri yane sipariş bazında maliyet safha maliyet gibi işlemlerin yapılabileceği bir excel dosyası arıyorum..
Her bir parça ürünün DİMM-DİG-GÜG şeklinde dağıtımı yapıp çalışan her bir personelin günlük hatta dakikalık maliyet hesaplayabilecek bir excel olması lazım.
Forumda arama yaptığımda sanırım çok eskiden paylaşılmış ancak foruma yapılan saldırı dolayısıyla silinmiş içeriğine ulaşamadığım başlıklar açılmış.
İhtiyaçlara cevap veren ticari programlar olmasına rağmen lisan bedelleri dolayısıyla hakikaten çok pahalı.bu sebeple başlangıç aşamasın da hazır bir excel yada şablon olabileceğini düşündüm.
Araştırmaya devam edeceğim..
Tekrar teşekkür ederim.
Kolaylıklar dilerim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Anladığım kadarıyla sizin daha detaylı ve profesyonel bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu tarz projeler genellikle ücret karşılığı hazırlanan özel işlerdir.

Bahsettiğiniz uygulamanın kapasitesi veri yoğunluğu açısından exceli yoracaksa başka uygulamaları araştırmanızı tavsiye ederim.

Eğer excelin kaldırabileceği kapasitede bir yapısı varsa belki ücreti mukabilinde destek talep edebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim.