Termin hesaplaması

Excel Vers. ve Dili
excell 2007 türkçe
Merhabalar öncelikle iyi forumlar dilerim.
Yeni başlamış olduğum şirkete bir sistem kurmak istiyorum. Üretim yapan firmayız, örneğin; aşağıda hammadde sayımı yapılacak ve sisteme girilecek, ardından mamül mal sayılacak ve oda girilecek. ben müşteriye gidip teklif alırken bu sistemi kullanarak elimdeki hammaddeye ya da mamül malın sayısına bakacağım, müşterinin benden istediği adedi yazdığım da bana süre verecek örneğin " şu kadar kg hammadde ile girilen ürün sayısı 15 iş gününde yapılacaktır." ben de buna istinaden müşteriye diyeceğim ki istediğiniz miktarda ürünü şu tarihte çıkarabilirim. Umarım anlatabilmişimdir. Bu benim için çok çok önemli şirkete yeni girdiğim için gözlerine girmem ve yükselmem lazım yardımcı olan olursa fazlası ile sevinirim. Sağlıklı günler dilerim

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,

Göze girmeniz için yardımcı olalım, ama nasıl olalım bilemedim, hammaddeyi yarı mamülü ve diğer emareleri bilen sizsiniz, nasıl teklif vereceğinizi, tablo yapınızı bilen sizsiniz. Bizden sihirbazlık bekliyorsunuz :)

Bende excel sayesinde çok göze girdim hala da en popülerim diyebilirim. Bunlar hep bu forum sayesinde oldu.

Uzun lafın kısası örnek tablo üzerinde manuel örneklemeler yaparak ne istediğinizi belirtin ve harici sitelerden yükleyerek link verin.

İlgilenenler mutlaka yardımcı olacaktır.