Textboxta sayı formatı

merhaba arkadaşlar

Private Sub TextBox1_Change()
TextBox1 = Format(TextBox1, "#,##0")
End Sub

yukarıdaki kodla TextBoxa girdiğim sayıları hücreye aktarırken metin olarak atıyor.
TextBox a girdiğim sayıyı binlik ayıracı ile ayırıp ama hücreye de atarken sayı olarak atamasını istiyorum ama bi türlü yapamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Linki denedim ancak TextBox1 e sayı girince mesela 1.000.000.- girmek isteyipte 1 e basınca textBox1 otomotik 1,00 oluyor ve daha sonragiriş yapılamıyor.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Private Sub TextBox1_Exit()
End Sub

Textbox olayını Exit olarak değiştirin.

TextBox sayı formatı

Merhaba arkadaşlar,
Excel eski sürümü ile çalışan bi program vardı (sayılarda binlik ayıracı (,) Ondalık ayıracı (.) olan ve tarih Formatı da (2007/11/12) gibi olan), şimdi Excel in yeni sürümüyle çalışmamız gerekiyor. Bahsettiğim program excel in yeni sürümünde çalışmıyor. Sebebide TextBox taki Format sorunu, dün sağolsun Ripek birkaç öneride bulundu ama onlarlada çözemedim. Eski Excel sürümü ile hazırladığım örneği ekte gönderiyorum. eski sürümde sorunsuz çalışan örnekteki program yeni sürümde TextBox tan hücreye sayı aktarırken metin olarak aktarıyor bu programın çalışmamasına neden oluyor. Ayrıca Sonucu gösteren TextBox eski sürümde hücreden aldığı sayıdaki kuruşları tama yuvarlayarak gösterirken yeni sürümde kuruşlarıda normal sayı gibi gösteriyor (kuruş ayıracını göstermiyor) bu da sonucun normalden kat kat fazla görülmesine neden oluyor. Umarım yeterince açık anlattım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

6729626

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-01-2025
Linki denedim ancak TextBox1 e sayı girince mesela 1.000.000.- girmek isteyipte 1 e basınca textBox1 otomotik 1,00 oluyor ve daha sonragiriş yapılamıyor.
Private Sub TextBox1_Exit()
End Sub
Textbox olayını Exit olarak değiştirin.

Bu kodlarla Change olayını kullanmak istersek nasıl kod yazmamız gerekir.
Aşağıdaki kodu kullanıyorum ve aynı sorun bende de oluyor.
Private Sub t14_Change()
Dim i As Byte, toplam As Double
For i = 1 To 14
If IsNumeric(Controls("t" & i).Value) Then
toplam = toplam + CDbl(Controls("t" & i))
End If
Next
tpodeme = format(toplam, "#,##0.00")
End Sub