ToggleButton ile hücre kilitleme ve açma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
örnek dosyada gereken açıklamayı yaptığımı zannediyorum.
konu başlığından da yapmak istediğim çalışma zaten açık
baya uğraştım fakat olmadı yardımcı olursanız sevinirim
bu gibi çalışma yapmak isteyenlere de ışık tutmuş olursunuz
tşk ler

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aşağıdaki kodu ToggleButton ile deneyiniz.

Private Sub ToggleButton1_Click()
On Error Resume Next
If ToggleButton1 Then
ToggleButton1.Caption = "Şifreye Girdi"
ActiveSheet.Protect (1)
Else
ActiveSheet.Unprotect
ToggleButton1.Caption = "Şifreden Çıktı"
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
Sn. Seyit Tiken bütün sayfayı kilitledi ama çalışmanız güzel
bunu istenilen (örnek dosyada olduğu gibi)hücreleri kilitlemede yaptıramaz mıyız acaba
yardımınz için tşk ler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
Bazen hücrelerle tek tek çalışmamız gerekiyor ve o an diğer hücreleri kiltlemek gerekiyor veriler bozulmasın diye.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
hücre kilitle

arkadaşım sen sadece istediğin hücrelere veri girişi yapılmasını istiyorsun galiba
örneğin a1:b52 hücreleri arasındaki bölgeye veri girişi yapılsın diğerleri kilitli kalsın eğer doğruysa bana "ok" demen yeterli ben sana cevap yazıyım ama bunu makroyla yapabilirm istersen...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
arkadaşım sen sadece istediğin hücrelere veri girişi yapılmasını istiyorsun galiba
örneğin a1:b52 hücreleri arasındaki bölgeye veri girişi yapılsın diğerleri kilitli kalsın eğer doğruysa bana "ok" demen yeterli ben sana cevap yazıyım ama bunu makroyla yapabilirm istersen...
bilmiyorum örnek dosyayı incelediniz mi ben ToggleButton lardan bir kaç tane daha yapacağım ve istediğim hücreleri kilitlerinin açılmasını ve kilitlemesini isteyeceğim diğer hücreler zaten kilitli olacak.
Bütün ToggleButtonlar aynı şifre ile kilitlemesi lazım. Mesela 1234

Sn. Seyit Tiken verdiği kodala sayfanın hepsi kilitleniyor. Ben istediğim hücreleri kiltlemesini istiyorum kısacası.

Kusura bakmayın okuldan yeni geliyorum soruyu sorup cevabı beklerdim ama malum öğrenciler bekliyor. Ama geceleri zaten çalışmalrımdaki eksiklikleri buradan örnekleri inceleyerek gideriyorum zaten.