Toplama Yardım

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Hazırladığım bir tabloda comboboxlarla özet yapıyorum ve verileri alırken zamanımı alan ve yer kaplayan formuller kullanıyorum.

Ekte bir örnek hazırladım. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Ekteki örnek size farklı gelebilir ama incelenizi öneririm.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
örnekteki 2. sayfayı incelermisin
Öneriniz için teşekkürler. Fakat özet tablo işimi çözmüyor. Çünkü sadece bir tablodan veri almıyorum. 6 tablodan verileri bir dosyaya düşeyara ile comboboxlarla alıyorum. Sorunum bu tablolardaki verileri comboboxlarla değiştirdiğimde toblamlarının alınması. Başka önerileriniz varsa onları deneye bilirim.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Slm.
Ekteki örnek size farklı gelebilir ama incelenizi öneririm.
İyi çalışmalar.
Zaman ayırdığın ve yaptığın çalışma için teşekkürler. Tablonu inceledim, fakat istediğim sonuca bu şekilde varamamıyorum. Üst mesajda isteğimi tekrarladim. Bu doğrultudaki yardımlarını bekliyorum.

İyi çalışmalar.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Hazırladığım bir tabloda comboboxlarla özet yapıyorum ve verileri alırken zamanımı alan ve yer kaplayan formuller kullanıyorum.

Ekte bir örnek hazırladım. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar
Dosyanız ekte.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Dosyanız ekte.

.

Sn. yurttas

İstediğime bu fakat eksik var. line combobox ına bir line diğer comboboxta toplam seçildiğinde toplam alınamıyor. Bu tam tersinde de aynı ilk combobox ta toplam diğerinde bir cins seçildiğinde de rakam alamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sn. yurttas

İstediğime bu fakat eksik var. line combobox ına bir line diğer comboboxta toplam seçildiğinde toplam alınamıyor. Bu tam tersinde de aynı ilk combobox ta toplam diğerinde bir cins seçildiğinde de rakam alamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim.
Bir de buna bakın.

.

Ekli dosyalar