Turne Planlayıcı (Popmundo)

Excel Vers. ve Dili
Office 365, Türkçe/İngilizce
Herkese merhaba ve iyi forumlar,

Popmundo adında bir oyun oynuyorum ve basitçe bu oyunda bir müzisyen olarak dünyanın 49 farklı şehrinde konser vererek dünya turnesini 56 günde (1 oyun yılında) tamamlamamız gerekiyor. Turne sırasında birkaç farklı araç seçeneğimiz oluyor. Bu durumda hangi şehre ne zaman ve nasıl gidileceği çok önemli oluyor. Bunu çözebilmek için bir turne planlayıcı yapmak istiyorum ve bu konuda farklı araçlar herhangi bir şehirden herhangi bir şehre yolculuğun ne kadar sürdüğüne dair mesafe cetvelleri çıkarttım. Aynı zamanda oyundaki 49 farklı şehrin farklı zaman dilimlerinde olması ve yaz/kış saati uygulamalarına farklı zamanda geçiyor olmalarından dolayı zaman çizelgeleri çıkartmam gerekiyor bu konuda henüz yalnızca birine erişebildim diğerlerini de yakın zamanda hazırlayacağım. Kısaca şu özelliklere sahip bir Excel dosyası oluşturmam gerekiyor;
  • Araç seçimine bağlı olarak uygun mesafe cetvelinden başlangıç şehrinden başlamak üzere tüm şehirlere uğramak suretiyle turne planı çıkartılması.
  • Gün içinde verilecek maksimum konser sayısı seçimine bağlı olarak şehirlerin yerel saatleriyle 14.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.00 saatlerinden birinde konser planlanmalı ve bu konser saatlerinden en az 1 saat öncesinde konser verilecek şehirde bulunabilmeli.
Bu konuda ne yapabilirim, bir türlü yapmaya başlayamıyorum, tavsiyeleriniz nelerdir?

Elimde mevcut olan mesafe cetvellerinden birine ve zaman çizelgesine bu linkten ulaşabilirsiniz. İsterseniz e-posta adresinize Excel dosyasını da gönderebilirim. Forumda yeniyim, dosya eklemeyi bulamadım kusuruma bakmayın :)

Excel Vers. ve Dili
Office 365, Türkçe/İngilizce
Günceldir, halen cevap bekliyorum