üç haneli den büyük kesirler

Excel Vers. ve Dili
microsoft ofis 2003 Türkçe
selam arkadaşlar
benim sorunum şu
payı ve paydası 3 haneden büyük kesirler var mesala 65784/458745 hissesi bunu kesirli hisse olarak nasıl yazabilirim
ben yazdığımda kesir olarak nitelendirmiyor metin olarak kabul ediyor
buna formül bağladığımda işlem görmüyor bana yardımcı olabilirmisiniz ilginizden dolayı teşekkür ederim

Servet Bey,

Sizden sonra sorulan soruya 9 dakikada 3 cevap verilince anladım ki sizin bu sorunuzun cevabı ööle kolay değil. Ben de biraz bir şeyler denedim ama şöyle şık bir cevap bulamadım. Çok şık olmamakla birlikte;

Kesrin içindeki / yü aratıp kesri payı bir sütuna, paydası bir sütuna gelecek şekilde ikiye bölüp bir 3. sütunda da +b1/c1 şeklinde sayıya dönüştürüp kullanmak geliyor aklıma sadece. Tabii bu makro ile de olabilir, fonksiyonlarla da.

Artistik puanları daha yüksek bir cevap gelmezse bunu deneyebilirsinz.

X

xxrt

Misafir
Kod:
Sizden sonra sorulan soruya 9 dakikada 3 cevap verilince anladım ki sizin bu sorunuzun cevabı ööle kolay değil.
Kolay ama işlerden olsan gerek:)
Kesir sorunuzu Umarım doğru anlamışımdır.
Resimdeki görüldüğü gibi kesir Hanesini seçtikten sonra>İsteğe uyarlamada ??? kısmını değiştirip bu işi yapabilirsiniz.
Yada

A2 Hücreye 65784
A3 Hücreye 458745 yazıp,
A4 Hücreye aşağıdaki formülü girin.(Gerçi bu basit çözüm ama)
Kod:
=A3&"/"&A2

Excel Vers. ve Dili
microsoft ofis 2003 Türkçe
İLGİNİZDEN DOLAYI TEÞEKKÜR EDERİM
sizin önerdiklerinizi yaptım ama olmadı
ama makro yazılımı olursa sevinirim
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
istediğiniz şeyin makro ile ilgisi yokki. sn. xxrt'nin çözümünün olmaması diye birşeyde mümkün değil, ancak bu şekilde kullanımı işime yaramıyor dersiniz. o zamanda makro ile çözümde nasıl bir farklılık istediğinizi belirtmelisiniz çünkü makro ilede aynı işi yaptıracak neticede excele..