Useformdaki veriyi sutuna yazdırma ve veri çekme

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Merhaba. elimde bir adet kendi oluşturduğum arıza kayıt formu var. istediğim gibi yapamadım sizlerden yardım istiyorum. exceli actığınızda öncelikle arıza ekle butonu bastığınızda arıza kayıt bilgileri gelecek onları sutunlara yazdırmak istiyorum. diğer istediklerimde açıklama ile belirttim. yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim. 1 hafta içinde arıza kayıt programı yapmam gerekiyor tavsiyelere açığım genel olarak lazım veriler excelde mevcut farklı tasarım farklı bir yapıya açığım. saygılar, iyi günler diliyorum

Ekli dosyalar

• 342.4 KB Görüntüleme: 5
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Önerim Tüm bilgilerin olaçağı userform olmalı.Diğer Textbox ,seçenek düğmeleri vb. bunun üzerine yerleştirilmeli,Kayıt,silme,değiştirme işlemleri ondan sonra oluşturulmalı

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
tavsiye için teşekkür ederim ama kayıtlar dolduğunda 1000 den fazla olcak daha sonradan yavaşlama şişme vb gibi durumlar olabilir mi. ekli dosyaya baktım ama userformu daha şekillendirmişsiniz. eğer yapabilirseniz sevinirim. 2. sayfa koymamın sebebi gelen arızada daha onceden neler yapılmış halı hazırda başka arıza var mı diye idi.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Listbox da çift tıklama yapdığınızda değerler gelir.Ben sizin konunuzu tam bilmediğimden kendimce uyarladım.Siz kendinize göre değiştirerek Kaydet,Değiştir.Sil ve benzeri eklemeleri yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Muhtemelen toolbox control bazı nesneneler yüklü değil veya bilgisayarda yüklü olmaya bilir.Daha fazla bilgisi olan arkadaş bilgisini paylaşırsa memnun olurum.Bildiğim bu kadar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Muhtemelen toolbox control bazı nesneneler yüklü değil veya bilgisayarda yüklü olmaya bilir.Daha fazla bilgisi olan arkadaş bilgisini paylaşırsa memnun olurum.Bildiğim bu kadar.

herşeye rahmen emek verdiğiniz için teşekkür ederim. diğer arkadaşların yardımını bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Evet daha önceden böyle birşey düşünmüstüm sonradan tek sayfada toplamak daha kolay olacağını düşündüm .olayın mantığı birkaç kalem iş çeşitim var. gelen arızaları yazmak ve daha önce ve şimdiki arızaları istediğim zaman görmek istiyorum. arızaların kayıt tarihi ve yapılış tarihleri de önemli.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
ilginiz için ayrıca teşekkür ederim. siz olayın nasıl işlediğini tam canlandıramadığınız için yardımcı olamıyorsunuz sanırım

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
ilginiz için ayrıca teşekkür ederim. siz olayın nasıl işlediğini tam canlandıramadığınız için yardımcı olamıyorsunuz sanırım
Olayın nasıl işlediği konusunda da siz yardımcı olmanız gerekirdi.Siz sanırım benim çalışmamı ya beğenmediniz yada istemiyorsunuz bu nedenle cevabımı sildim ve artık konu benim açımdan kapandı.Umarım başarılı bir şekilde sonuça ulaşırsınız.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
işyerindeki bilgisayarlar kısıtlı kullanıcı. eve geçtiğimde bakacaktım. işyerindeki bilgisayarda hata verdiği için içeriği göremedim. emeğe herzaman saygım var. yanlış düşünceye sizi süreklediğim için kusra bakmayan. emel verene her zaman saygım sonsuzdur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Olayın nasıl işlediği konusunda da siz yardımcı olmanız gerekirdi.Siz sanırım benim çalışmamı ya beğenmediniz yada istemiyorsunuz bu nedenle cevabımı sildim ve artık konu benim açımdan kapandı.Umarım başarılı bir şekilde sonuça ulaşırsınız.
Üzgünüm evdede acamadım dosyayı hata verdi