USER FORM ILE GIRIS KAYIT... İMDAT !!!

USER FORM ILE GIRIS KAYIT... ÝMDAT !!!

ekteki dosyaya her gun gırısler ve bu bılgılerde muhtemel degısıklıkler / raporlamalar yaptırmak zorundayım ve bu bılgılerın satır sayısı sabıt degıl aynı sekılde urun cesıdıde degısebılıyor yardım ıstedıgım nokta urun sayısına ek oldugunda formullerı duzeltmek ıcın perısan olmaktayım + yenı satıcıya yenı fırmalar ıcın gırıs yaptıgımda toplam aldırmak dan hesap kıtap yapamaz hale geldım :kafa: gırıs sheet ıne bır form yada arayuz yapıp form uzerınden gırısde halledemezmıyım bazı hucrelere kendımce notlar dustum, ya hergun hergun formullerle oynamaktan bıktım... bırde bunun raporlaması var :yardim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
sayın domix

dosyanızı inceledim. en pratik çözüm bence ürün kısmına boş alarak çok sayıda sütun ilave edin, bu sütunlarıdaki hücreleride formüllerin içine dahil edin. kullanılmayan sütunları gizlersiniz. yeni ilavelerde gizli sütunlardan ihtiyaç kadarını göstererek veri girebilirsiniz. formülleride bir alt satıra kopyaladığınızda otomatik olarak yeni satırdaki değerleri alacaktır. böylece her seferinde formülleri değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

selamlar

X

xxrt

Misafir
Dosyanızı inceledim.
domix' Alıntı:
nokta urun sayısına ek oldugunda formullerı duzeltmek ıcın perısan olmaktayım
Maalesef bu şekilde bir çalışma kurmuşsunuz.Buna alternatif birtek çözüm olabilir oda tekrar başlamak.Ayrı sayfalarda bu işlemleri yapsaydınız belki çözüme ulaşır ve formüllerii bu şekilde ilgili hücrelerine adapte etmek zahmetine girmezdiniz..Çalışmanıza yardım etmek isterdim ama bu porğramdan farksız bir çalışma.Çünkü hergün yeni isteğe cevap verilmesi gerekecek.

domix' Alıntı:
yenı satıcıya yenı fırmalar ıcın gırıs yaptıgımda toplam aldırmak
Ã?nerebileceğim ayrı sayfalarda ayrı ayrı işlem yaptırmak.

domix' Alıntı:
gırıs sheet ıne bır form yada arayuz yapıp form uzerınden gırısde halledemezmıyım
Siz Makrolar ile Form üzerinden bu çalışmanıza başlayın.Takıldığınız yerlerde bizler yardımcı olalım..
Fakat yinede Sorunuzu cevaplayacak arkadaşlar çıkabilir.
Kolay Gelsin.

aslında ayrı ayrı sayfalarda cozmeyı bende dusundum hatta yaptımda yaklasık 105 satıcım var hepsını aylık 1 dosyada toparladım bu dosyada 105 sheet her sheettede o satıcıya aıt 31 gunluk alanlar tanımladım ama burdakı verılerı list dekı gıbı gunluk nasıl rapor halıne getırecegımı bulamadım:(