Soru Userform LOGİN Ekranı Kullanıcı Yetkilendirme

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08/12/2018
Merhabalar Ekte Göndermiş Olduğum Örnekte 1 Adet Kullanıcı Girişli Login Ekranı Bulunmakta LOGİN Ekranına Kullanıcı Adı ve Şifre Girince Panel Sayfası Açılmaktadır.

Gelelim Yardımınıza İhtiyaçım Olduğu Kısıma 1 Kullanıcı Girişini 2 Adet Kullanıcıya Çıkarmak ve 1'nci Kullanıcıya Tam Yetki vermek 2'nci Kullanıcıya İse Sadece PANEL Sayfasında Bulunan CommandButton1, CommandButton2 ve CommandButton7 ye tıklaması ve açması için yetki verilmesi diğer CommandButton lara tıklayınca Yetkiniz Yoktur Diye Uyarı Vermesini İstiyorum.

Şimdiden Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim Umarım Bian Önce İstediğime Ulaşırım.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
MErhaba.
Dosyanız ekte.
İstediğiniz kadar kullanıcı ekleyebilirsiniz.
Users sayfasının C kolonuna Yetki alanı ekledim.
Yetki kısmında 1 yazan kullanıcı yetkili 0 yazan yetkisizdir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

08/12/2018
Teşekkür Ederim Değerli vaktinizi bana ayırdığınız için fakat tüm yetkileri devredışı bırakmak değil bazı CommandButton Yetkilerini devredışı bırakmam lazım.

MErhaba.
Dosyanız ekte.
İstediğiniz kadar kullanıcı ekleyebilirsiniz.
Users sayfasının C kolonuna Yetki alanı ekledim.
Yetki kısmında 1 yazan kullanıcı yetkili 0 yazan yetkisizdir.
İyi çalışmalar.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Teşekkür Ederim Değerli vaktinizi bana ayırdığınız için fakat tüm yetkileri devredışı bırakmak değil bazı CommandButton Yetkilerini devredışı bırakmam lazım.
Tam da bu istediğiniz şeyi yaptım zaten. İsterseniz eklediğim dosyayı bir daha gözden geçirin.

Kullanıcı adı: "BURAK" olursa tam yetkili giriş yapılacak çünkü yetki kısmında "1" yazıyor. Bütün butonlar çalışıyor.
Kullanıcı adı: "TEST" olursa yetkisiz giriş yapılacak çünkü yetki kısmında "0" yazıyor. Bazı butonlara bastığında yetkiniz yok iletisi verecek.

08/12/2018
Kusura Bakmayın Fark Edemedim Gerçekten İstediğim Gibi Olmuş Elinize Kolunuza Sağlık.
Hangi Butonlara Yetki verip Hangi Butona yetki vermiyeceğimizi nerden değiştire biliriz.

Örnek: TEST ile girdiğimizde 1, 2 ve 3'üncü Butonlarda Yetki var Diyerlerinde Yok Bunları Düzenlemek İçin Nerden Ayar Yapabilirim. Misal 4'üncü Butonada yetki vericem.

Tam da bu istediğiniz şeyi yaptım zaten. İsterseniz eklediğim dosyayı bir daha gözden geçirin.

Kullanıcı adı: "BURAK" olursa tam yetkili giriş yapılacak çünkü yetki kısmında "1" yazıyor. Bütün butonlar çalışıyor.
Kullanıcı adı: "TEST" olursa yetkisiz giriş yapılacak çünkü yetki kısmında "0" yazıyor. Bazı butonlara bastığında yetkiniz yok iletisi verecek.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Her butonun Click olayının ilk satırına aşağıdaki kod yazılması gerekiyor.

If Yetki("ButonAdı") = False Then Exit Sub

ButonAdı yazan yere tıklanan butonun adı yazılacak. Örneğin CommandButton5_Click olayının ilk satırına

If Yetki("CommandButton5") = False Then Exit Sub

yazın.
(Ben kodları yazdım zaten sizin yeniden yazmanıza gerek yok. Ama eğer yeni buton eklerseniz yapmanız gereken şey yukarıda yazdığım şekildedir.

USERS Sayfasındaki buton isimlerinin altında bulunan 0 ve 1 rakamları yetkili ve yetkisiz tanımlamak için kullanılmıştır.
Siz istediğiniz şekilde yetkilendirme yapabilirsiniz.

USERS Sayfasına istediğiniz kadar kullanıcı ve istediğiniz kadar buton ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

08/12/2018
Çok Teşekkür Ederim Yardımlarınız İçin Gerçekten Çok Güzel Bir Çalışma Olmuş.

Yaptığınız Çalışmaya Ek Olarak Excel Sayfasında Bulunan Sayfa1, Sayfa2, Sayfa3, Sayfa4, Sayfa5, Sayfa6 larada aynı şekilde giriş izini verebilirmiyiz.

ÖRNEK: Test Kullanıcısı İle Giriş Yapılınca Sayfa1,Sayfa2 ve Sayfa3 Görebilsin Diyer Sayfaları Göremesin yada Yetkisi Olmasın Bu Mümkün müdür ?

Her butonun Click olayının ilk satırına aşağıdaki kod yazılması gerekiyor.

If Yetki("ButonAdı") = False Then Exit Sub

ButonAdı yazan yere tıklanan butonun adı yazılacak. Örneğin CommandButton5_Click olayının ilk satırına

If Yetki("CommandButton5") = False Then Exit Sub

yazın.
(Ben kodları yazdım zaten sizin yeniden yazmanıza gerek yok. Ama eğer yeni buton eklerseniz yapmanız gereken şey yukarıda yazdığım şekildedir.

USERS Sayfasındaki buton isimlerinin altında bulunan 0 ve 1 rakamları yetkili ve yetkisiz tanımlamak için kullanılmıştır.
Siz istediğiniz şekilde yetkilendirme yapabilirsiniz.

USERS Sayfasına istediğiniz kadar kullanıcı ve istediğiniz kadar buton ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
"USERS" Sayfasına sayfa isimlerini buton isimleri gibi istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Hayır Excel dosyasının açılış şifresini kodlar ile kontrol edemeyiz.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Çalışma Kitabı şifresi koyunca "LOGİN" formu açılmıyor diyorsanız eğer, bu şifre formun açılmasına engel olmaz.
Başka bir sorun olmalı.

kod ile şifre koymak isterseniz aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Şifre koymak için
ThisWorkbook.Protect Password:="2385", Structure:=True, Windows:=True

Şifre kaldırmak için
ThisWorkbook.Unprotect Password:="2385"

08/12/2018
Vermiş Olduğunuz Şifre Kaldırma Kodunu Public olarak Modüle ekledim login kısmınada Şifre Koymayı Ekleyerek Olayı Sizin Sayenizde Tamamladık Artık Güvenli Bir Excel VBA ya Sahibim Sormuş Olduğum Tüm Sorulara Cevap Verdiğiniz ve Bana Vakit Ayırdığınız İçin Çok Minnettarım yardımlarınız için teşekkür ederim. "dalgalikur"

Çalışma Kitabı şifresi koyunca "LOGİN" formu açılmıyor diyorsanız eğer, bu şifre formun açılmasına engel olmaz.
Başka bir sorun olmalı.

kod ile şifre koymak isterseniz aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Şifre koymak için
ThisWorkbook.Protect Password:="2385", Structure:=True, Windows:=True

Şifre kaldırmak için
ThisWorkbook.Unprotect Password:="2385"

Son düzenleme:

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Vermiş Olduğunuz Şifre Kaldırma Kodunu Public olarak Modüle ekledim login kısmınada Şifre Koymayı Ekleyerek Olayı Sizin Sayenizde Tamamladık Artık Güvenli Bir Excel VBA ya Sahibim Sormuş Olduğum Tüm Sorulara Cevap Verdiğiniz ve Bana Vakit Ayırdığınız İçin Çok Minnettarım yardımlarınız için teşekkür ederim. "dalgalikur"
Rica ederim iyi çalışmalar dilerim.