UserForm Tarih Seçimi

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhabalar ekteki gibi bir dosyam var çalışma sayfasındaki form aç komutu ile userform u açtığımda tarih seçimi için takvimi açıyorum fakat tarih değerini textbox içerisine yazmıyor. Fakat geliştirici - visual basic sekmesinden userformu çalıştır yapınca tarih seçici ile tarihi seçip textbox içerisine yazıyor acaba nerede hata yapıyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Dosya Linki

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Dosyanızı sanırım başka hazır bir dosya üzerine kurmuşsunuz. Son derece karmaşık ve gereksiz bir kod yapısı kullanılmış. Dosyanız çok daha sade biçimde tasarlanabilir. Bence sıfırdan kendiniz yapın. Bu şekilde dosyanızı inceleyip çözüm üretmek imkansız.

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba

Dosyanızı sanırım başka hazır bir dosya üzerine kurmuşsunuz. Son derece karmaşık ve gereksiz bir kod yapısı kullanılmış. Dosyanız çok daha sade biçimde tasarlanabilir. Bence sıfırdan kendiniz yapın. Bu şekilde dosyanızı inceleyip çözüm üretmek imkansız.
ilginiz için teşekkür ederim listbox ta farenin tekerleği ile aşağı yukarı hareket etmeye izin veren ve gerek 32 bit gerek 64 bit sürümlerde stabil çalışan excel dosyası üzerinde çalışıyorum bulduğum diğer örnek dosyalar fare tekerleği kontrolüne izin vermemekte

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhabalar ekteki gibi bir dosyam var çalışma sayfasındaki form aç komutu ile userform u açtığımda tarih seçimi için takvimi açıyorum fakat tarih değerini textbox içerisine yazmıyor. Fakat geliştirici - visual basic sekmesinden userformu çalıştır yapınca tarih seçici ile tarihi seçip textbox içerisine yazıyor acaba nerede hata yapıyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Dosya Linki
Dosyanızı indirip açtığımda butondan açınca da tarihi textboxa yazdı. Ben bir sorun göremedim.

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
hem evdeki bilgisayarımda hem de okulda ki bilgisayarda denedim fakat durum aynı maalesef bir türlü textbox içerisine tarih yazmada sıkıntı oluyor yine de zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Dosyanızda takvim bir userform üzerinden sıfırdan oluşturulmuş. Dosyanızı bu kodlarda karmaşık hale getiriyor. Benim size tavsiyem direk takvim nesneleri kullanmanızdır. Aşağıda tavsiye ettiğim nesnelerin isimlerini ve ocx dosyalarını belirttim. Önerim DtPicker nesnesidir. Tıpkı bir combobox gibi çalışır ve ayrı bir userform kullanımı gerektirmez. Resimdeki ocx dosyalarını aşağıdaki siteden indirebilirsiniz. Bu nesnelerin Excel'e nasıl tanıtılacağını da ayrıca anlatırım.

230097

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Evet DtPicker olayını biliyorum fakat userform da kullandığım takvim öğrenci bilgileri için daha kullanışlı olduğu için bu şekilde yol izlemiştim aşağıya kurumda kullandığım orjinal dosyamı (listbox için fare tekerleği ile aşağı yukarı harekete izin vermeyen) ve hem 64 hem de 32 bit bilgisayarlarda çalışan internette bulduğum örnek dosyayı paylaşıyorum isterseniz fikir oluşması adına inceleyebilirsiniz. Kodlar konusunda çok bilgim yok tamamen deneme yanılma ve uyarlama sonucu oldu hatalar olabilir kusura bakmayın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userformu açan butona bağlı kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyin. Bu şekilde başka özellikler iptal olur mu bilmiyorum. Kodları detaylıca incelemedim. Bunu da deneyerek görebilirsiniz.

Kod:
Private Sub btnTest_Click()
ufmScrollExample.Show
End Sub