UserForm2 yi açamıyorum

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2026
arkadaşlar ekde gönderdiğim dosyayı bu form sayesinde yapmaya çalıştım çalışma dosyamda 2 adet UserForm var şimdiye kadar ikiside açılıyordu ama şimdi açılmıyor nerde hata yapmış olabilirim birde dosya içerisindeki sablonda her acılan sayfaya eklenmesi için butonlar koymuştum bu butonları köprü yöntemi ile üzerlerin deki yazan sayfa göndermesi için yer işaretleri ile işaretlemiştim ama şimdi buda çalışmıyor bir ilgilenebilirmisiniz.(UserForm2 rapor sayfasında açılacak)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sn.acebeci,

Eklediğiniz dosya, xlsm (Excel 2007) formatında ...

Eğer xls (Excel 2003 ve öncesi) formatına döndürürseniz, daha kolay ve hızlı çözüm elde edebilirsiniz. Çünkü, çoğu üyemiz Excel 2007'yi henüz kullanmıyor ve dolayısıyla dosyanızı açamıyor.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
örneğiniz açmayı başaramadım.ancak açılmayan formun sowmodel özelliğini değiştirerekte deneyebilirsiniz...umarım işe yarar

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
çok özür dilerim dikkat etmemişim.düzeltiyorum.ayrıca Şablondaki butonlardan bahsetmiştim köprüler kurduğumdan o şimdilik çalışıyor ama daha sonra yine çalışmayacak çünkü daha öncede öyle olmuştu. o konuda da tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sanırım bu dosyanın bir kısmını beraber hazırlamıştık. Tanıdık geldi . Userformun görüntülenememesinin sebebine gelince; Collection nesnesine, boş(empty) bir veri eklemek istenmesinden kaynaklanmakta.

arrTarlaS dizisi boş olduğundan, colTarlaS kolleksiyonunda hata vermekte..

Ama bu da sanırım işin doğasında olan bir şey ... Onun için, Userform2'nin initialize koduna (sadece) aşağıdaki kırmızı satırı ilave edin.

Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
Dim HaricSayfalar() As Variant
Dim sh As Object
Dim arrTarlaS() As Variant, arrKime() As Variant, arrPlaka() As Variant
...........
...........
...........
..........
       Next i
    End If
    x = 0
Next
[B][COLOR=red]On Error Resume Next[/COLOR][/B]
colTarlaS.Add "Tümü", "Tümü": colTarlaS.Add arrTarlaS(0), arrTarlaS(0)
colKime.Add "Tümü", "Tümü": colKime.Add arrKime(0), arrKime(0)
colPlaka.Add "Tümü", "Tümü": colPlaka.Add arrPlaka(0), arrPlaka(0)
..........
..........
End Sub

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın fpc yine imdada yetiştiniz valla ne diyeyim bilemiyorum.ayrıca bukadar tevazu.... birlikde değil siz hazırlamıştınız benim tek yaptığım sizin yazdığınız kod lara büyük bir hayranlık la bakmak.size ve bu forma gerçekten ama gerçekten çok teşekkür ederim.Sayenizde excel hayranı oldum inanın bazen rüyalarıma giriyor allah hepinizin yardımcısı olsun