UserForm'a Menü eklemek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
hocam güzelde bunları nasıl yapıyorsunuz

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
Pardon o mesaja dikkat etmemişim ama "Additional Contros" kısmından Microsoft Toolbar Control 6.0(SP4) i sectim forma ekledim kaydettim tekrar girdim ama gene çalışmadı. Bu eklediğimize bir kod falan yazacak mıyız. Tam açıklar mısınız. Bu konuyu gerçekten çok merak ediyorumda çalışan bir örneğini mutlaka görmem lazım :D . İlginiz için çok teşekkürler. İyi çalışmalar :hey:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
hexadesimal' Alıntı:
Bende de hata veriyor .KarıncaZ yazdığı gibi...
Merhaba;

Admin yetkisiyle login olduğum Win2000+Office2000 de kodlar problemsiz olarak çalışırken, Admin yetkisi olmayan bir kullanıcı hesabıyla login olduğum WinXP+Office2000 ile dosya bende de hata veriyordu.

Admin yetkisiyle login olduğum zaman, WinXP+Office2000 ile dosya sorunsuz çalıştı.

Bana göre bu işin nedeni, kullanılan ToolBar kontrolunun aslında bir Office-VBA nesnesi değil, VB nesnesi olmasından kaynaklanıyor. Bu kontrolu kullanan başka bir VB ortamında derlenmiş program bilgisayara yüklenirken, doğal olarak da bu kontrol da, yüklenmiş oluyor. Ama belki, sözkonusu program Admin yetkisiyle yüklendiğinde diğer normal bir kullanıcı hesabında, bu kontrol çalışmıyor.

Bahadır' Alıntı:
Sizin yaptığınız sağ tıklayınca harfleri küçüğe, büyüğe çeviren eklenti vardı ya. Ben onu userform üzerindeki menülere eklemeye çalıştım ama başaramadım
.

Bahsettiğiniz kodlar, yoğun olarak For-Next döngüsü kullanır. Onları, bu projeye uyarlayıp da çalışma sayfasındaki hücreler üzerinde çalıştırmak, PC'i ve Excel'i gereksiz yere zorlayacaktır. Bu nedenle, bence bunun üzerinde durmayın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
Haluk hocam açıklamalarınız için çok teşekkürler. Verdiğiniz linkteki çalışma açıldı. Sağolun. İyi çalışmalar. Kolay gelsin. :hey:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
macros' Alıntı:
Ç A L I Þ MI Y O R
S A Ð L I K O L S U N . . .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...