Userform'da Baskı Önizleme

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Levent bey, şöyle bir yol izlense yapılması olası mı? Yöntem şu : Önizlemede çıkacak alan, resim olarak kopyalanırsa ve bunu JPG veya Bit Eşlem olarak kaydedilirse ve bunu UserForm üzerine ilgili nesneye getirebilirsek sonuca ulaşabilecek miyiz? Tabii bunlar kod yazılarak yapılacak, teşekkür ediyorum.
Seyit bey, belirttiğiniz gibide yapılabilir elbette. Ancak bir kaç sayfadan oluşan bir tablo ise resim boyutunda sıkıntı olacaktır. Zeki beyin belirttiği gibi sayfa spreadsheet nesnesine taşınabilir ancak bunda da bazı uygulama zorlukları ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla sayfayı userform üzerine taşımak bana çok pratik bir uygulama olarak görünmüyor.

Levent Bey, dediğiniz gibi oldu. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
Rica Ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Merhabalar;
Hazırlamaya çalıştığım bir userform üzerinde Me.Hide
Sheets("Sayfa2").PrintPreview
Me.Show kodlarını kullanarak önizleme yaptırabiliyorum. Ancak aynı userform üzerinde açtığım diğer bir userformda önizlemek istediğim butona bu kodu atadığımda userformu kilitliyor ve daha açamıyorum. Nedeni ne olabilir acaba. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Kod:
Me.Hide
Me.Show
Yerine
Kod:
Userform1.Hide
Userform1.Show
Şeklinde UserFormların ismini yazarak dener misiniz?

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Merhaba,
Kod:
Me.Hide
Me.Show
Yerine
Kod:
Userform1.Hide
Userform1.Show
Şeklinde UserFormların ismini yazarak dener misiniz?
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef bu şekilde de olmadı. Ekteki dosyada ANALİZ SONU İŞLEMLER başlığı altında açılan sayfada ön izleme yaptıramıyorum. İlgilenirseniz çok memnun olurum. Neredeyse sonuna geldim programın ama burayı aşamıyorum. Tekrar teşekkürler

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Saygıdeğer üstadlar...Sayfa önizleme ile ilgili userform1'de herhangi bir sorun olmamasına rağmen, userform5'te aynı kodları girdiğimde userform1'e dönüyor ve dosya kilitleniyor.Konu hakkında çok değerli katkılarınızı bekler saygılar sunarım.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Sorunu bir türlü çözemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userform5, userform1 üzerinden açıldığı için aynı işlemi yaparken userform1'ide saklayacak kodlar ilave etmeniz gerekir. Örneğin,

Kod:
Me.Hide
userform1.hide
userform1.show
Me.Show

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Userform5, userform1 üzerinden açıldığı için aynı işlemi yaparken userform1'ide saklayacak kodlar ilave etmeniz gerekir. Örneğin,

Kod:
Me.Hide
userform1.hide
userform1.show
Me.Show
Sayın Levent Menteşoğlu Hocam; Çok teşekkür ederim sorun çözüldü.Allah ne muradınız varsa versin. Hoşçakalın...

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08/06/2018
Levent bey, şöyle bir yol izlense yapılması olası mı? Yöntem şu : Önizlemede çıkacak alan, resim olarak kopyalanırsa ve bunu JPG veya Bit Eşlem olarak kaydedilirse ve bunu UserForm üzerine ilgili nesneye getirebilirsek sonuca ulaşabilecek miyiz? Tabii bunlar kod yazılarak yapılacak, teşekkür ediyorum.
Seyit Bey,

Dediğiniz yöntem için yazdığınız bir kod var mı acaba?