userformda google modeli tarama

Excel Vers. ve Dili
2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-03-2023
Sayın Korhan bey; kayıt etme yeri biraz garip, bunu masa üstü veya D nin içine bir klasöre nasıl bir yol gösteririlir. Teşekkürler.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Aslında sizin sayfanızdan Userform, modül ve class modüllerini export yapıp kendi sayfama aktardım...diğer taraftan benim formlarımı e sheet lerimi de sizin dosyanıza aktardım...yani ikisini de denemiş oldum...bu aktarmalardan dolayı bir uyumsuzluk yaşanabilir mi acaba... sheet isimleri ve sütun isimleri formda görünüyo veriler de aktarılıyor bu anlamda bir sorun olmadı, ama arama yaptığımda belirttiğim sorunla karşılaştım. Formlar dosyalar arası export yapıldığından kaynaklı uyumlu çalışması için kodlarda değişiklik yapmam gerekir mi acaba
Benim eklediğim dosyada kodlar çalışıyor .Siz göndermiş olduğum dosyada deneme yaptınızmı.?

Excel Vers. ve Dili
2007
Evet dediğiniz şeyi anladım butondan ulaşınca sorgulama çalışıyor. Halit Bey, benim bu forma sheet içerisinden değilde başka bir form üzerindeki butondan ulaşmam gerekiyor. Formun sorgulama fonksiyonunu bozmadan bunu yapmak için sheet içerisindeki butona verdiğiniz kodu nasıl değiştirebilirim.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Evet dediğiniz şeyi anladım butondan ulaşınca sorgulama çalışıyor. Halit Bey, benim bu forma sheet içerisinden değilde başka bir form üzerindeki butondan ulaşmam gerekiyor. Formun sorgulama fonksiyonunu bozmadan bunu yapmak için sheet içerisindeki butona verdiğiniz kodu nasıl değiştirebilirim.
Sayfadaki forum çağır düğmesindeki kod ile yapacaksınız.

Başka bir form içindeki buttona bu kadu yazmanız yeterli

Kod:
Anasayfa1

Excel Vers. ve Dili
2007
Halit bey denedim ancak olmadı. Eklediğim örnek dosyaya bakmanız mümkün mü acaba. İnanın sorunun ne olduğunu anlamadım :(

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Sorguya git komut düğmesine ait kodu böyle denermisiniz.

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Unload Me
Anasayfa1
End Sub

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
İlgili dosyaya UserForm_Resize kodları eklenmiştir yani tam ekran modu eklenmiştir.

Excel Vers. ve Dili
2007
Tamam oldu hocam elinize sağlık teşekkürler