Soru Userformdan hücreye veri girişi

seddur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft office professional plus 2019
Userform dan sütunlara artan sırada veri girişi yaptırmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Merhaba.
Öncelikle; forum sayfalarının sağ üst kısmındaki ARAMA bölümünü kullanmanızı önermeliyim.
Sonuç alamazsanız veya uygun konu sayfası bulamazsanız; sorularınızı örnek belge üzerinden sormanızda yarar var.

Örnek belge özellikleri ve örnek belge yükleme yöntemine ilişkin kısa açıklama cevabımın altındaki İMZA bölümünde var.
.

Excel Vers. ve Dili
MS OFFICE 2010/TÜRKÇE
Merhaba.
Öncelikle; forum sayfalarının sağ üst kısmındaki ARAMA bölümünü kullanmanızı önermeliyim.
Sonuç alamazsanız veya uygun konu sayfası bulamazsanız; sorularınızı örnek belge üzerinden sormanızda yarar var.

Örnek belge özellikleri ve örnek belge yükleme yöntemine ilişkin kısa açıklama cevabımın altındaki İMZA bölümünde var.
.
Merhaba;

Bende bir sürü konu okudum ama cevap bulamadım.

Öncelikle daha önce hiç userform oluşturmadım. Video izleyerek ve okuyarak birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Eklediğim dosyada yer alan comboboxtan veri seçtiğimde ve kaydet dediğim bu veriler sıralı şekilde sürekli alt alta ayrı kayıt olacak şekilde ilgili hücrelere gelmesini istiyorum.

Bunun yanında comboboxların seçilmesi zorunlu alan olacak. textboxlar zorun olmayacak. daha sonra düzenle dediğimde ise tüm kolonları doldurulmamış kayıtlar listelenecek ve istediğim kayıtta değişiklik yapacağım.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Sayın ysndnc41,
Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar