Uyarı Mesajı

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Arkadaşlar merhaba,

Belirlenen tarihe 60 gün kala uyarı mesajı almak istersem bunu makrosuz yapabilir miyim? yok makrosuz olmaz ise bana en başından nasıl yapılabilir yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Uyarı mesajı yerine koşullu biçimlendirme ile renklendirme yapabilirsiniz. Böyle belirlediğiniz rengi alan hücreleri filtre ederek takibini yapabilirsiniz.

Eğer uyarı mesajı almak istiyorsanız makro kullanmanız gerekir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba,

Uyarı mesajı yerine koşullu biçimlendirme ile renklendirme yapabilirsiniz. Böyle belirlediğiniz rengi alan hücreleri filtre ederek takibini yapabilirsiniz.

Eğer uyarı mesajı almak istiyorsanız makro kullanmanız gerekir.
Korhan bey merhaba,

Görünüşe göre istediğim şey makro ile mümkün görünüyor. Eğer sizin için zor olmayacak ise bana en baştan nasıl yapılacağını tarif ederseniz sevinirim.
Ben inşaatçıyım 1 yıllık bir iş programı yaptım programdaki iş başlangıç tarihlerine belirleyeceğim gün sayısı kala çalışma kitabını açtığımda uyarı mesajı almayı ve bu uyarı mesajında Tamam ve ertele düğmeleri olması mümkün ise kullanılışlı bir şey olacağını düşünüyorum. Örneğin duvarların örülmesine 60 gün kala "tuğla siparişi ver" gibi.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Dosyanın açılışına yazılacak kod ile belirlenen tarihe belirlenen gün kalan veriler bir sayfaya listelenebilir. Eğer hatırlatılacak veriler az ise MSGBOX ile kullanıcı bilgilendirilebilir. Eğer hatırlatılacak veriler çok ise sayfaya listeleme yerine USERFORM üzerinde görüntülenebilir. Form üzerinde ki ya da veriler sayfaya listelenecekse sayfada ERTELE ve TAMAM konuları ayarlanabilir.

Önce hangi yöntemin kullanılacağı konusunda karar vermek gerekir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Dosyanın açılışına yazılacak kod ile belirlenen tarihe belirlenen gün kalan veriler bir sayfaya listelenebilir. Eğer hatırlatılacak veriler az ise MSGBOX ile kullanıcı bilgilendirilebilir. Eğer hatırlatılacak veriler çok ise sayfaya listeleme yerine USERFORM üzerinde görüntülenebilir. Form üzerinde ki ya da veriler sayfaya listelenecekse sayfada ERTELE ve TAMAM konuları ayarlanabilir.

Önce hangi yöntemin kullanılacağı konusunda karar vermek gerekir.
Korhan bey,
Uyarı mesajı en fazla 50 kalem olacak benim için MSGBOX veya USERFORM olması fark etmez yeter ki istediğim gibi olsun. Şuda olabilir bu nasıl yapılıyor bilmiyorum ama sıfırdan bir tanesinin nasıl yapıldığını öğrenirsem ben onun parametrelerini değiştirerek diğerlerine uyarlayabilirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
50 farklı hatırlatma için MSGBOX çok uygun olmaz.

UserForm kullanmak daha akıllıca olabilir.

Linkleri inceleyiniz. (Dosyaları indirmek için Altın Üyelik gerekir.)

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
50 farklı hatırlatma için MSGBOX çok uygun olmaz.

UserForm kullanmak daha akıllıca olabilir.

Linkleri inceleyiniz. (Dosyaları indirmek için Altın Üyelik gerekir.)

Korhan bey yardımlarınız için teşekkür ederim