Çözüldü VBA İle Excel’den Word'e Tablo Aktarma

ErdalÖzdemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 TÜRKÇE
Merhaba arkadaşlar.

Yapmak istediğim işlem; Excel tablolarını Word'e aktarmak. Bu işlemi yapmaya çalıştığımda bazı noktalarda işin içinden çıkamadım. Tablaları aktardığımda sayfaya sığdıramıyorum. Bunun için satır yüksekliğini ayarlama kodunu çözemedim. Yer imlerinin sayfadaki yerini sabitleyebilir miyim, yine hücre içindeki verileri hücre içinde nasıl ortalayabilirim, 1. sütundaki verileri sola, diğer sütündeki verileri sağa yaslamayı nasıl yapabilirim. Word VBA konusunda bilgisi olan arkadaşların ve bu konuda uzman arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Üzerinde çalışma yaptığım örnek dosyaları ekledim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

ErdalÖzdemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 TÜRKÇE
Hocam her tablonun satır ve sütun sayıları farklı. Her tablonun karşılığı bir yer imi var. Bu yer imlerine göre tabloları Word'e aktarıyorum

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Bağ yapıştır ile olabilecek sanki dosyanız.

ErdalÖzdemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 TÜRKÇE
Arkadaşlar, bu konuda yardımcı olabilecek hiç kimse yok mu

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Forumda arama yapmayı deneyebilirsiniz.

ErdalÖzdemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 TÜRKÇE
Ben bu konuyu aynı başlık altında üç gündür tekrar tekrar açıyorum. hiç bir şekilde cevap alamadım. Formda gerekli aramalı yapmadan burada konu açmam. Ayrıca bu ve benzeri konularda yardım alabilmek için buradayız. Eğer cevap vermek istemiyorsanız konuyu kendiniz kapatabilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Tekrar tekrar forumda aynı konuyu açmak forum kirliliğine sebebiyet verir. Bu duruma dikkat etmenizde fayda var. Açtığınız konu üzerinden cevap alana kadar mesaj yazabilirsiniz.

Ek olarak üyelerimize arama yapın önerisinde bulununca nedense bir gerginlik sezinliyorum. Sakin olmakta fayda görüyorum.

Forumun arşivinde 1 milyonun üzerinde mesaj paylaşılmış. 180 binin üzerinde konu açılmış. Bu sebeple arama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Yoksa sürekli benzer konular açılıp benzer cevaplar paylaşılıyor.

Linkteki konuları inceleyebilirsiniz.

Yetersiz gelirse linkteki konularıda inceleyebilirsiniz.

Arama Sonuçları

mustafa1205

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 / 64 Bit - Türkçe
Worde aktarmanızın bir sebebi varmı. Raporlamayı bu şekilde excelde veya PDF e çevirerek te çok rahatlıkla alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
merhaba arkadaşlar bina yönetimi için basit bir program yaptım ama bir yerde vba yazdım çalıştıra bastığımda çalışıyor ama hücrede değişiklik göstermiyor yardımcı olsanız sevinirim.

Sub Düğme1_Tıkla()
Dim i As Integer
For i = 2 To 16
If Cells(i, 1) >= Range("A18") Then
Cells(i, 1) = Cells(i, 1)

ElseIf Cells(i, 1) < Range("A18") Then
Cells(i, 2) = Cells(i, 3) - Range("A18")

End If
Next i

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Foruma hoş geldiniz.
Sorunuzun bu başlıkla ilgisi yok. Yeni (farklı)konu için yeni başlık açmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Merhaba arkadaşlar.
Tablaları aktardığımda sayfaya sığdıramıyorum. Bunun için satır yüksekliğini ayarlama kodunu çözemedim.
Bir tablo eklendikten sonra ekleme kodlarının altına yazılacak ayar kodları:
Mesela ismi "Tablom" olarak set edilen tablo olsun:

Kod:
Tablom.AutoFitBehavior wdAutoFitWindow    'tabloyu sayfaya sığdırır
Tablom.Range.ParagraphFormat.SpaceBefore = 3      'Paragraf öncesi boşluk
Tablom.Range.ParagraphFormat.SpaceAfter = 3         'Paragraf sonrası boşluk

ErdalÖzdemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 TÜRKÇE
Merhaba arkadaşlar.

Yapmak istediğim işlem; Excel tablolarını Word'e aktarma işlemini belirli bir noktaya getirdim. Takıldığım bir nokta kaldı; Tabloların bazılarında tablonun tümünü değil de belirli bir aralığını seçip (başlıksız olarak) Word'e aktarmam gerektiğinde sorun çıkıyor. İlk işlemden (her çalıştırıldığında var olan tablo silinip yenisi yapıştırılıyor) sora aynı işlemi tekrarladığımda yer imini siliyor. Çok araştırdım bir çözüm bulamadım. En azından/hiç olmazsa bu konuda yardımcı olacak bulunur mu

Örnek dosyayı ekledim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Burada değil, burada zaten var, paylaşım sitelerinden birine.

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Zipi indirdim fakat içindeki TABLALAR.xlsm dosyası açılamıyor. Sebebini anlayamadım. Açılışta otomatik çalışan bir şeyler mi vardı. Bir türlü açılamadı.