vba kodunu google e tabloya çevirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
VBA Bilirim. Çalışırım Google E-tablo Kod.gs öğrenmeye
Öncelikle Javascriptten anlamıyorum.
Haluk bey in göndermiş olduğu kodları çalıştıramadım. çalışmıyor. Ama Veysel bey çalıştırmış veysel beyinki biraz daha karışık
İlk konu Başlığında olduğu gibi VBA olan kodlarımı Google E-tabloya uyarlamak istiyorum ama olmuyor.
Resimleri (1500 üzeri ve sürekli artacak olan bir resim sayısı ) Drive'a Klasör halinde yükledim ama linklerini alamıyorum. Link alma kodu bende çalışmıyor.
Bu konu Hakkında bilgisi önerisi olan bir arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.
Teşekkür ederim Emekleriniz için.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu bir uyarı değildi.

Sadece "güncelleyiniz" şeklinde ricada bulundum.

Normalde foruma üye olurken bu bilgilerin doldurulması talep ediliyor. Ama bazı üyelerimiz maalesef sizin gibi davranıp ilgili alanlara alakasız bilgilerle dolduruyorlar. (Kimi üyemiz şiir yazıyor, kimi üyemiz atasözü yazıyor vs. vs.)

Bu bilgiler şunun için önemlidir. Formülle çözüm verilirken sizlerin ofisi hangi dilde kullandığınız önem arz ediyor. Yardım edenler Türkçe formül paylaştıklarında bu bilgiyi profillerinde paylaşmayan üyelerimiz "ben İngilizce ofis kullanıyorum" diyerek (ya da tam tersi) yardım isteklerini yineliyorlar.

Çünkü her ofis sürümü her olayı, her formülü desteklemiyor. Örneğin ofis 365 versiyonda çalışan bir formül eski versiyonlarda olmayabiliyor.

Bu sebeple bu alanlar sizin için önemsiz gibi gözükse de aslında cevap verenler için büyük önem taşımaktadır.

Eğer sizi özel olarak uyarsaydım bunu diğer üyeler fark etmeyecekti. Bu durumu defalarca farklı başlıklar altında yinelememize rağmen üyelerimiz maalesef önemsemiyor.

Bizlerde forum düzenini korumak ve arşivlerin daha düzgün olması açısından sürekli olarak bu hatırlatmaları yapmak durumunda maalesef ki kalıyoruz.

Umarım neden hassas olduğumuz anlaşılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
Bu bir uyarı değildi.

Sadece "güncelleyiniz" şeklinde ricada bulundum.

Normalde foruma üye olurken bu bilgilerin doldurulması talep ediliyor. Ama bazı üyelerimiz maalesef sizin gibi davranıp ilgili alanlara alakasız bilgilerle dolduruyorlar. (Kimi üyemiz şiir yazıyor, kimi üyemiz atasözü yazıyor vs. vs.)

Bu bilgiler şunun için önemlidir. Formülle çözüm verilirken sizlerin ofisi hangi dilde kullandığınız önem arz ediyor. Yardım edenler Türkçe formül paylaştıklarında bu bilgiyi profillerinde paylaşmayan üyelerimiz "ben İngilizce ofis kullanıyorum" diyerek (ya da tam tersi) yardım isteklerini yineliyorlar.

Çünkü her ofis sürümü her olayı, her formülü desteklemiyor. Örneğin ofis 365 versiyonda çalışan bir formül eski versiyonlarda olmayabiliyor.

Bu sebeple bu alanlar sizin için önemsiz gibi gözükse de aslında cevap verenler için büyük önem taşımaktadır.

Eğer sizi özel olarak uyarsaydım bunu diğer üyeler fark etmeyecekti. Bu durumu defalarca farklı başlıklar altında yinelememize rağmen üyelerimiz maalesef önemsemiyor.

Bizlerde forum düzenini korumak ve arşivlerin daha düzgün olması açısından sürekli olarak bu hatırlatmaları yapmak durumunda maalesef ki kalıyoruz.

Umarım neden hassas olduğumuz anlaşılmıştır.

Koray Bey. Peki Siz Haklısınız.

"Eğer sizi özel olarak uyarsaydım bunu diğer üyeler fark etmeyecekti. Bu durumu defalarca farklı başlıklar altında yinelememize rağmen üyelerimiz maalesef önemsemiyor"

Bu iletiyi yazana kadar bu tag ın altına halada daha kimse farkında değildi ve olmayacaktı da, hatta olmayacaklarda emin olun.

Nice sonra gelen açıklamanızı aldım ve kabul ettim.
Selametle iyi günler.

Tekrardan konumuza Dönecek olursak. Üstad lardan bir çözümü olan yokmudur.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr- 64 Bit
Sayın @segolaynhs foruma 2014 üye olmuşsunuz en azından insanları tanımış olmanız gerektiğini düşünüyorum.Korhan Bey ve diğer tüm hocalarımız canla başla yardımcı olmak için zamanlarını harcıyorlar. hepsinden Allah kat kat razı olsun. pişman olacağınız davranışlarda bulunmamanızı tavsiye ederim. kırıcı olmaya hiç gerek yok. bizler bur da bir aileyiz. sizde eski üyesiniz. Allah'a emanet olun. nacizane tavsiyem.

Saygılarımla,

İyi günler dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Sayın @segolaynhs foruma 2014 üye olmuşsunuz en azından insanları tanımış olmanız gerektiğini düşünüyorum.Korhan Bey ve diğer tüm hocvalalarımız canla başla yardımcı olmak için zamanlarını harcıyorlar. hepsinden Allah kat kat razı olsun. pişman olacağınız davranışlarda bulunmamanızı tavsiye ederim. kırıcı olmaya hiç gerek yok. bizler bur da bir aileyiz. sizde eski üyesiniz. Allah'a emanet olun. nacizane tavsiyem.

Saygılarımla,

İyi günler dilerim.

@valentino06 Öneri ve tavsiyeniz için. Teşekkürederim. Allah sizi sevsin.
Koray Beyde bende anlayacağımızı anladık. Herkes heybesine koyacağını aldı. Konuyu kapattık.
Benim sorunumla ilgili bir çözümünüz varmı ?

Excel Vers. ve Dili
E-Tabloda
Araaçlar mesnüsnde <>Komut dosyası düzenleyici kısmında ( Yuvarlak mavi daire içinde uçak logolu) Apps Shheet çıkmıyor. eklentiden edin dedim yükledim ama hala orada gözükmüyor. Nedeni nedir ?Belkide kodların çalışmamama sebebi budur.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Sayın @segolaynhs
Gerçek yaşamda olduğu gibi dijital yaşamda da bir kapıdan girmenin bir destur'u bir düstur'u var ve yasal altyapısı olan bir dijital ortamdasınız. Bu site ya da forum ne derseniz deyin , anasayfada site kuralları kısmınnda siteden faydalanmanın desturları ve düsturları siteye üye olmadan önce de okunacak kadar kullanımda , anlaşılır , net , anlamayana da açıklamalı , tekrarlıdır. Aksi durumda yaşatılacaklar da söylenmiştir.
Siz kendi düsturunuza göre bir yükselme yapsanız da 350 000 üyeden daha düsturlu davranışınız olduğunu söylemek güç . Site saygı köküe göre kuruludur ve inceleseydiniz , kişilerin " siz " çerçevesinde hitap ettiğini farkeder , sitenin sorunuza cozum bulmak icin gereken sistem bilgilerini düzgün yazardınız. Bu ayrıntılar cozumden once bakılan ve excel versiyon farklarında sorun olup olmadığını gosteren ve buna göre cozum onerileri oluşturmaya yardımcı bilgilerdir. Burada herşeyin bir mantığı vardır ama şiddet hiddet yoktur . Bu forumu dağıtıp ustalara uzmanlara da laf söyleyiğ gidebileceğinizi dusunseniz de ; aradaki farkınız mesaj sayınızda zaten görünüyor, insanlara da kalpten yardımınız ölçülebiliyor.

İnsanları bu kadar feragatengiz ortamda germeniz gereksiz , kırılan kendiniz olursunuz ve bu dikilmenizi okuyan 350 000 kişi sizin probleminizle ilgilenmeyecek hatta bloke ederek karşılaşmama seçeneğini de kullanabilir. Bir iddiada bulunmak için kişilerin üyelik tarihi ile mesaj sayısı size yararlanma yoğunluğu hakkında bilgi verebilir.

Bu sitede fedakarlığın boyutu efsanedir , buna rağmen de paragöz değildir. Bu yüzden gerek kurucularımıza gerek üst gerek orta gerek yönetici olmayan ama kod duayeni olan üyelerimize saygı ile hitapta kusur etmeyelim . Bu son paragrafı gerek buradaki kişilerin HEPSİ nezdinde gerek henüz yazmamış üyeler adına sizden talep etme hakkını da ben normal bir üye olarak kullanıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Selamınaleyküm.
Google E-Tabloda " Excelde Formüller Kısmındaki " Ad Yöneticisi " ni bulamadım. Tek tek resimleri ekleyip " =KAYDIR($A$1;KAÇINCI($D$8;$A$1:$A$3;0)-1;1) "öyle yapayım dedim ama. O sekmede yok yada ben bulamadım

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
segolaynhs
isimli üye tarafımdan yasaklanmıştır.
Konu yeni mesaj yazımına kapatılmıştır.

Burada gecesini gündüzüne katıp karşılıksız bir şekilde insanlara yardımcı olmayan çalışan arkadaşlarımıza kimse lakayt, seviyesiz mesajlar yazamaz. Hakaret edemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...