veri aktar kodunda değişiklik

Excel Vers. ve Dili
2003
sn dostlar çokça aktarma örneği inceledim .zaten ekteki dosyamda sizlerin yardımı ile (hatta sizzler tarafından)yapılmıştı.ancak kullanımda bir ihtiyaca binayen değişiklik gerekti.ama incelediğim örneklerden ben bu işi yapamadım.şöyleki;
mevcut dosyada güncelle butonu bir kriter soruyor.bu kriteri biz belirlemiştik ,ilçe adlarıydı.ancak şu anda gereken öncelikli olarak hangi ilçe olursa olsun güncelle tuşu kullanıldığında mevcut ilçe sayfalarına tüm verinin dağıtılması .yeni sayfa oluşturması gerekmiyor.sayfaları ben açıyorum zaten.ve eğer mümkünse ilçe seçimi seçeneği kalabilirmi.yani kriter kısmında ilçe ve hepsi gibi seçenek olabilze ve ilçe seçilmişse sadece o ilçeyi güncellese,yok seçim hepsi ise tamamını güncellese mümkün olurmu.yardımcı olursanız sevinirim.saygılarımla kolay gelsin

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki örnek dosyayı incelermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
sn Korhan Ayhan bu dosyayı indirdiğimde excel olarak değil attachment.php şeklinde bir dosya iniyor.açamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn Korhan AYHAN tam istediğim olay buydu.emeğinize sağlık.herşey gönlünüzce olsun.saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003
sn Korhan Hocam yine aynı konu ile ilgili olarak Bazı sayfalarımda hiç güncelleme işlemi olmaması gerektiği için acaba açılan userformdaki sayfa seçeneklerini standart halde sunmam mümkünmü.yani yine seçim yapılacak ama listbox kitaptaki sayfaların hepsini güncelleme seçeneği olarak göstermeyecek.yani güncelleme seçeneği sayfaları ben manuel olarak hazır girsem.örnekte birazdaha açıklamya çalıştım.teşekkürlerimle.

Excel Vers. ve Dili
2003
sn Korhan hocam ve diğer emeği geçen dostlar.bu hakikaten çok güzel ancak kullanıma binayen ihtiyaç olması nedeniyle bir ek sorum olsa ve cevaplarsanız sevinirim.Benim bu açılan userformda güncelleme yapmam gereken 18 ilçe ve yaklaşık okadarda sağlık grup bşk.sayfam olacak.kitap içinde doğal olarak bazı liste ve istatistik sayfalarıda olacak.Bu şartlar altında userform açıldığında kitaptaki tüm sayfaları güncelleme yapılabilir durumda listbox da gösteriyor.Oysa liste ve istatistik sayfaları asla güncellenmemeli.Yanlışlıkla seçim olabilir ve gerçek bir veri kaybı yaşanabilir.bu nedenle userformdaki bu listbox kutusundaki güncellenebilir sayfaları ben kullanıcıya standart versem gibi bir alternatif düşündüm,yada bilmediğim başka bir yol.Yardımcı olurmusunuz.saygılarımla

(bu arada sanırım site kaynaklı yada telekom ama siteye mesaj yazmak yada dosya eklemekte zorlanıyorum.Geç kaldığım cevaplar yada ekleyemediğim dosyalardan ötürü affınıza sığınıyorum)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Zaten Genel sayfası ven Liste sayfası listbox'ta listelenmemiş.!:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
evet sn Evren Hocam ben çokça dosya indirmiştim bununla ilgili ve aslında Korhan Hocam Dosyayı çok güzel oluşturmuş ama ben iş yoğunluğunda sanırım başka bir dosyayıda açmış ve ona bakarak bu dosyayı yollamışım.bazen cevap hakkaten çok yakın oluyormuş anlaşıldı.Yinede teşekkürlerimle.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
evet sn Evren Hocam ben çokça dosya indirmiştim bununla ilgili ve aslında Korhan Hocam Dosyayı çok güzel oluşturmuş ama ben iş yoğunluğunda sanırım başka bir dosyayıda açmış ve ona bakarak bu dosyayı yollamışım.bazen cevap hakkaten çok yakın oluyormuş anlaşıldı.Yinede teşekkürlerimle.
Alternatif olarak benim yoladığım dosyayı inceleyiniz.
Sizin seçtiğiniz sayfalar userformd1de listelenmiyor.
Userform1 i çalıştırın ve listelemmeyeyecek butonuna tıklayın.Çıkan userformdak listboxtan listelenmeyecek sayfaları seçin.:cool:

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
kodda bir eksiklik vardı düzellttim 11. msjdan indirebilirsnsz.

Excel Vers. ve Dili
2003
çok güzel bir çalışma olmuş teşekkürler sn Evren Gizlen

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn Evren Hocam vakit bulur ve eklediğim dosyaya bi bakabilirseniz sevinirim.verdiğiniz üzerinden bir sayfa yapmak istedim ama aktarı bitürlü çalıştıramadım.hatamıda bulamıyorum.teşekkürlerimle

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Userformda tümünü seç option butonuna basarak tümünü seçip bu işlemi yapabilirsiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam eklemiş olduğum dosyada tümünüde seçsem üstte siyah bir sütunu ve altta sizin için yazmış olduğum açıklamayı alıyor.diğer verileri aktarmıyor.sizin yolladığınız düzgün çalışıyor.ben bunun üzerine sadece formatı bozmadan şekil yapmıştım ama olmadı

Excel Vers. ve Dili
2003
ben krıterin bulunduğu sütunu değiştirmişim sanırım o işi bozdu hocam ama kodda krıterin yerini belirleyen satırı bulamıyorum.(yada yerini)

Excel Vers. ve Dili
2003
sn hocam aslında dünden beri uğraşıyorum ama çözemedim hatayıda tam olarak bulamadım.kriterimiz ilçe adları ve bu adlara göre verileri sayfalara aktaracağız.sizin örneğinizde çalışıyor bu kodlar.ama benm gönderdiğimde ben ilçe adlarının bulunduğu sütunu başta şekillendirmiştim.sanırım o nedenle olmuyor ama aslen çözemedim.
aslen ilçe adları krıter.userf açıldığında ilçe adlarından seçime yada hepsini seçe göre aktarılacak.ama gönderdiğim formda olmuyor.

teşekkürlerimle