Veri Analizi Hesaplama

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2020
Sevgili Arkadaşların bir hesaplama için makroya ihtiyacım var. Açıklamasını içeriye yazdım. Yardımcı olabilecek arkadaşlar için şimdiden tşk ederim.

Ekli dosyalar

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
08-06-2027
Merhaba

Açıklamayı dosyanızda göremedim.

Selamlar...

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Değerli Arkadaşım

Taleplerinize uygun hazırlanmış dosyanız Ek' tedir.

İlgili Sayfa (HESAPLA sayfası) her tıklanıp aktif olduğunda, Mizan Sayfasında filtreleme sonucu görünür kalan satırlardan ana kodu 1 ile 599 arası olan kayıtlar ilgili sayfaya aktarılmaktadır.

Selamlar...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
18-03-2020
Sayın Kulomer tşk ederim yardımlarınız için hazırladığınız dosya gayet güzel çalışıyor sıkıntı yok. Ama bir husus var açıklanmaya koymadım da gelişmiş filtrelede vardı. MİZAN'ın belli bölümleri HESAPLA sayfasına giderken MİZAN sayfasında ki I ve N sütunlarını süzdükten sonraki halini atacaktı. Birde kasmaması için dosyanın HESAPLA sayfasında ki I, J, K ve L sütunlarındaki formülleri makro olarak yazmak mümkün mü ?

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Merhaba
Yoğunluğumdan dolayı dönüş yapamadım. Kusura bakmayınız.
Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
18-03-2020
Yukarıda yazdığım gibi bir kaç eksiği kalmıştı

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Sayın Kulomer tşk ederim yardımlarınız için hazırladığınız dosya gayet güzel çalışıyor sıkıntı yok. Ama bir husus var açıklanmaya koymadım da gelişmiş filtrelede vardı. MİZAN'ın belli bölümleri HESAPLA sayfasına giderken MİZAN sayfasında ki I ve N sütunlarını süzdükten sonraki halini atacaktı. Birde kasmaması için dosyanın HESAPLA sayfasında ki I, J, K ve L sütunlarındaki formülleri makro olarak yazmak mümkün mü ?
Merhaba

" ... MİZAN sayfasında ki I ve N sütunlarını süzdükten sonraki halini ..." derken ne yapılması gerektiğini anlamadım. Yardımcı olursanız talebinize uygun değişiklikleri yapabilirim.

Ayrıca " ... HESAPLA sayfasında ki I, J, K ve L sütunlarındaki formülleri makro olarak yazmak .. " talebiniz mümkün. Bu talebinizi dosyanıza ekleyebilirim.

Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
18-03-2020
Selamlar;

MİZAN sayfasında görülen veriler dosyanın ham hali. Burada 5 tane döviz türü var. Ama bana TL yazanlar lazım değil çünkü kur farklarını sadece USD, EUR, GBP ve RUB üzerinden hesaplıyorum. Onun için I sütununda yazmış olduğum 4 döviz türü gelmemeli. Birde HESAPLA sayfasına N sütununda bulunan TİP 2 olanlar gelsin 1 Nolu tipler gelmesin. Ondan sonraki İşlemde zaten formüllerin makro ile ifadesi yeterli benim için.

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
18-03-2020
Selamlar hocam çok tşk ederim tam istediğimiz gibi bir tablo oldu ellerinize sağlık..