veri çalışması

arkadaşlar forumdan indirdigim çalışmayı kendime uyarladım ama sonradan user forma ekledigim eklentiler çalışmıyor bir bakarmısınız... istedigim şu:personel adı girince bul degiştir kaydet butonları aktif olsun benim sonradan ekledigim kısımlar çalışmıyor galiba makrolar dan örnegi incelerseniz ne istedigimi anlarsınız teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Merhaba

Sizinde dediginiz gibi sonradan eklediginiz kisimlar calismaz cunki yuzeysel ekleme yaptiktan sonra arkaplandada yani formun icindede yapmaniz gerekiyor, ornegin Textbox1 eklemissiniz fakat butonlarda Textbox1 gorunmuyordu.

ekteki dosyada ben duzenleme yaptim,
Basarilar,

teşekkürler ama ben daha eklemeler yapmak istiyorum biraz yardımcı olsanız ha birde user form başlanğıçta açılması için ne yapmalıyım yani excel sayfası gözükmesin....

Excel Vers. ve Dili
user form başlanğıçta açılması için ne yapmalıyım yani excel sayfası gözükmesin....
Asagidakileri bir Modul icerisine kopyalayin,

Sub Auto_Open()
Application.Visible = False
UserForm1.Show
End Sub

kapatma dugmesinede bunlari yazmaniz gerekiyor aksi halde excel dosyasini siz kapattiginiz halde acik kalacaktir bunu onlemek icinde asagidakileri module yazmak gerekiyor

Private Sub Kapat_Click()
Application.Visible = True
ActiveWorkbook.Save
Application.Quit
End Sub

Umarim yardimci olabilmisimdir.

teşekkür ederim sanırım bu userformun açılması ile ilgili ama ben bunun dışında yeni alanlar(adres,medeni hal vb.) verilerde eklemek istiyorum onları ekleyince textbox nasıl çalışacak bana onu öğretseniz memnun olurum.....

Excel Vers. ve Dili
Merhaba

Sizinde dediginiz gibi sonradan eklediginiz kisimlar calismaz cunki yuzeysel ekleme yaptiktan sonra arkaplandada yani formun icindede yapmaniz gerekiyor, ornegin Textbox1 eklemissiniz fakat butonlarda Textbox1 gorunmuyordu.

ekteki dosyada ben duzenleme yaptim,
Alıntı:
samed32 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
user form başlanğıçta açılması için ne yapmalıyım yani excel sayfası gözükmesin....
Asagidakileri bir Modul icerisine kopyalayin,

Sub Auto_Open()
Application.Visible = False
UserForm1.Show
End Sub

kapatma dugmesinede bunlari yazmaniz gerekiyor aksi halde excel dosyasini siz kapattiginiz halde acik kalacaktir bunu onlemek icinde asagidakileri module yazmak gerekiyor

Private Sub Kapat_Click()
Application.Visible = True
ActiveWorkbook.Save
Application.Quit
End Sub

Umarim yardimci olabilmisimdir.

Basarilar,

Benmi yanlis goruyorum yoksa sitedenmi kaynaklaniyor bu anlamadim..? fakat bildigim birsey varsa oda bu arkadas daha once bu problemi 05-11-2006 12:28 tarihinde burada sordu ve ben elimden geldigince yardim etmeye calistim, simdi gordugum kadari ile bu problem burada ilk defa soruluyormus gibi ortaya cikti...?

doğrudur teşekkür ederim benim öğrenmek istedigim şu; bu çalışmaya yeni alanlar(adresi,medeni hali vb.)eklemek istiyorum onun için sonnradan ekledigim bölümleri nasıl düzettinde çalışıyor bu arada user form başlanğıçta açılıyor onda problem yok son haline bir bakarmısın.....