Veri Çekme

Astalavista58

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba hayırlı günleriniz olsun. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Masaüstümde “Liste (‪C:\Users\Mehmet\Desktop\Liste.xlsx)” isminde ve “Veri” isminde iki adet excel dosyam var. “Liste” ismindeki dosyayı her gün internetten indirip ismini “Liste” olarak düzeltiyorum. Yani dosya içeriği değişse de ismi hep aynı kalıyor.
Liste ismindeki dosyadan düşeyara ile Veri ismindeki dosyaya veri çekmek istiyorum. Ancak Liste ismindeki dosyayı her gün güncellediğim için hata veriyor. Benim istediğim ekteki Veri dosyasında sicil veya ad soyad bilgisi girdiğimde eşleşen bilgileri alt alta getirsin.

Ekli dosyalar

Astalavista58

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
20-02-2025
Pek mümkün değil galiba böyle bir şey

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Güncelleme işlemi "Veri" isimli dosyanız kapalıyken yaparsanız sorun olmaması gerekir. Bu arada paylaştığınız "Veri" dosyasını açamadım.

Eğer Liste isimli dosyanın içeriğinde sayfa adı falan değişiyorsa başvuru hatası alabilirsiniz. Herşey birebir aynı ise sorun olmaması gerekir.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.
Liste dosyasını yeniledikten sonra Veri dosyasını kapatıp açarsanız güncelleme gerçekleşir.
Veri dosyasının uzantısını değiştirdiğiniz için açılmıyor. "xlsx" kısmı silince açılıyor.

Astalavista58

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
20-02-2025
Ben güncelleme esnasında veri dosyasını kapatmadığımdan böyle bir hata ile karşılaşiyormuşum. Çok teşekkür ederim basit bir şey ama bilmeyence işte..