Veri Girişi Sayfasından diğer sayfalara veri aktarma ve kaydetme

Excel Vers. ve Dili
2003-2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/12/2022
Her bir sertifika farklı miktarlar dadır tahsis miktarına göre fatura ve formları doldurmak gerekiyor.Normalde Eta programı var Parti takibi bu işi yapıyor ama Talep Formu ve Faturanın arkasına yazılan yazıları el ile yada world de yazdırmak gerekiyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003-2007
25/12/2022
Ne istediğimi tam anlatabildim mi bilmiyorum ama bu çalışmayı biraz daha kolaylaştırmanın bir yolu vardır herhalde

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Sayın halilkarakaya ;

Öncelikle foruma " tekrar " hoş geldiniz , üyelikten sonra uzun süre geçmiş :) Excel bir gün herkese gerekli bir yardımcı oldu zaten.

Başlık ile soruda istenen , ayrıca eklediğiniz örnekte çelişkiler var gibi...

Sorudaki başlık "veri girişi ve sayfalara kaydetme " derken sorunun içeriğinde eta da bu parti işleminin zaten yapıldığını söylerken fatura arkasına yazılan kısmın el ya da word üzerinden yapıldığını , daha kısa bir yolu olup olmadığını soruyorsunuz.

Bu durumda , tablolarınızın bir userform düzeninde bir program haline getirilmesi mi ( eta da işin içine girince iki program işi oluyor ) ya da sadece bu fatura arkasına yazılacak kısmı mı excele yazdırmak mı sıkıntı ; kendi adıma anlaşılır değil.

Userform düzeninde bir çalışma biraz zaman alsa da yapılabilir. Ancak mesele fatura arkası ise , bunu boş bir excel sayfasına zaten yazmışsınız, orijinal faturayı tersten printera vererek bu yazıyı da konumlandırıp yazdırmanız mümkün. Bazı printerlar kendisi ters çevirip basabiliyor , ancak printerinizde bu özellik olmalı ve basıma gönderirken önlü arkalı baskı diye işaretlemeniz gerekir. Ayrıca şerit faturada bu sanırım yapılamaz.

Excel Vers. ve Dili
2003-2007
25/12/2022
Sayın cems İlginiz için çok teşekkürler,
Benim yapmak istediğim Fatura arkasına yazı yazmaktan ziyade Talep Formu kısmını doldurmak çünkü her faturada fatura tarihi miktarı Parti bilgileri değişik oluyor Eta programında sadece parti takibi var biten partiye satış yapılamaz.Sertifika detay kısmındaki bilgileri Talep formu sayfasında fatura bilgileri kısmı Sertifika bilgileri kısmı ve Başvuruda bulunan üretici kısmına aktarmak Bütün bu işlemleri veri girişi kısmından yapabilir miyim.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Ekte konunuz için bir userform programı taslağı ekledim . Tam özelliği ile çalışmıyor , ilk iki form örnek olarak çalışacaktır. İstediğiniz bu gibi bir programlama ise , zamana yayarak ve sizin versiyonlarda düzeltmelerinizle bitirilebilir. Ya da böyle bir şey istemedim , sayfa üzerinde olsun da diyebilirsiniz ... Bir inceleyin ...
Userformların çalışması için makro güvenlik düzeyini düşürmelisiniz .

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003-2007
25/12/2022
Sayın cems çok teşekkürler çalışmanız için
Ben Excelde bi şeyler yapmayı çok seviyorum normalde benim çalışmam işimi görüyor ama ben boş zamanlarımı böyle değerlendirmek istiyorum.
Sertifika Kayıt Formu bölümünde Sertifika Giriş yaparken Sadece Firma ismi, Tür Adı, Çeşit Adı, Sertifika Tarihi, Sertifika No, Parti No, ve Tahsis Miktarı bölümleri yeterli bu bilgileri kaydettikten sonra
Veri Girişi Formunda Fatura Tipi Sadece Satış olacak Fatura Tarihi, Fatura No, Adı Soyadı, T.C., Adres, Tür Adı ve Çeşit Adı Bölümünü Kaydedilen Sertifika bölümündeki kayıtlardan seçilecek ve Seçilen Tür ve Çeşide göre Sertifika Tarih, Sertifika Tarihi, Parti No ve Kalan miktar bölümü Seçilen Tür ve Çeşide göre çıkacak ve bu bilgiler Talep Formundaki ilgili yerlere kaydedecek