Veri Konsolide Desteği Hk.

Excel Vers. ve Dili
2013 EN
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-03-2020
Merhaba,

Ekli dosyadaki verileri tek sayfada grafik desteği ile kullanmak istiyorum (Sunumda kolaylık olması adına). Pivot yaparak bir şeyler yapmaya çalıştım ancak çok efektif bir şey çıkaramadım. Makro, Formül vb şekilde nasıl ilerleyebilirim.

Dosya yüksek mb içerdiğinden linkli adrese yükledim.

http://s3.dosya.tc/server18/384dno/Veriler_Calisma.xlsx.html

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi hafta sonları.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
"Ekli dosyadaki verileri tek sayfada grafik desteği ile kullanmak istiyorum"
Ne yapılacağı belli olmayan bir dosyada makro, formül v.b ile nasıl çözüm üretilebilir ki.

Öncelikle bir çok sayfa var bunlardan nasıl bir sonuç almak istediğinizi ayrı bir sayfada net olarak belirtin.
"Buna benzer" diyerek net olmayan bir sonuç için çalışılmasını beklemeyin.
Benim gördüğün kadarı ile firma isimleri ortak gibi duruyor ancak sayfalardaki veriler bu ortak firma ismine göre tek satıra getirilebilir gibi durmuyor.
Bu durumda firma isimleri rastgele verilmiş, ortak isim olarak dikkate alınmamış gibi duruyor.
Kısacası verilerinizde tutarsızlık var diye düşünüyorum.

Cevap almak istiyorsanız detaylı bir şekilde çözüm için yardımcı olun ki size de yardımcı olunsun.

Excel Vers. ve Dili
2013 EN
08-03-2020
"Ekli dosyadaki verileri tek sayfada grafik desteği ile kullanmak istiyorum"
Ne yapılacağı belli olmayan bir dosyada makro, formül v.b ile nasıl çözüm üretilebilir ki.

Öncelikle bir çok sayfa var bunlardan nasıl bir sonuç almak istediğinizi ayrı bir sayfada net olarak belirtin.
"Buna benzer" diyerek net olmayan bir sonuç için çalışılmasını beklemeyin.
Benim gördüğün kadarı ile firma isimleri ortak gibi duruyor ancak sayfalardaki veriler bu ortak firma ismine göre tek satıra getirilebilir gibi durmuyor.
Bu durumda firma isimleri rastgele verilmiş, ortak isim olarak dikkate alınmamış gibi duruyor.
Kısacası verilerinizde tutarsızlık var diye düşünüyorum.

Cevap almak istiyorsanız detaylı bir şekilde çözüm için yardımcı olun ki size de yardımcı olunsun.
Merhaba Asri Hocam,

Uyarınız için teşekkürler.

benchmark oluşturmaya çalışıyorum. 11 firma mevcut, tüm sheetler aynı firmalar üzerinden ilerliyor. bu firmaların verilerini ortak bir alanda kıyaslamaya çalışıyorum. toplu ve detaylı olarak sheetlere ayırdım bu yüzden. pivot seçeneği bu kıyas için karmaşık geldi bana.

Umarım ifade edebilmişimdir, teşekkür ederim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Merhaba,

Ekli dosyadaki verileri tek sayfada grafik desteği ile kullanmak istiyorum (Sunumda kolaylık olması adına). Pivot yaparak bir şeyler yapmaya çalıştım ancak çok efektif bir şey çıkaramadım. Makro, Formül vb şekilde nasıl ilerleyebilirim.

Dosya yüksek mb içerdiğinden linkli adrese yükledim.

http://s3.dosya.tc/server18/384dno/Veriler_Calisma.xlsx.html

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi hafta sonları.
Dosyanızın Linki
İndirip, açtıktan sonra inceleyiniz.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sağ olun.