Veri tabani kullanarak islem vs.

Örnek dosyada gördüğünüz kasa hesabını geliştirmedim çünkü bu sitedeki örneklerden sonra birşeyler yapma hevesim kalmadı :D

sizden ricam zaman ayirabilirseniz bu formu excel programı görünmeden ve veri girilen hücreler dışındakı hücrelere müdahale edilmeden bir görünüm sağlanabilmesi ve girilen verilerin bir veri sayfasına alınıp oradan istenildiği zaman geri çağırılabilmesi.

sanırım örnek dosyayı inceleyince anlayacaksınızdır.

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Kaydet ve Bul

Merhaba, belki daha önceden bu konu verilmiştir fakat bir türlü aradığımı bulamadım.

Ekteki dosyada da görebileceğiniz gibi bir kasiyer tablosu var, aslında daha eklenmesi gereken şeyler de var fakat bi noktada tıkandım.

Kısacası istediğim veri girişini yaptıktan sonra bir makro ile o tarihe ait verileri başka bir sayfada saklanmasını ve daha sonra o tarih veya X - Z raporuyla ilgili çağırıldığında da bulunabilmesi.

Bu arada mümkün olduğunca Excel programının görünümden ve müdahaleden uzak olması için ne yapmam gerekiyor ? UserForm la uğraştım beni aşan bi konu :D

Yardımcı olursanız çok sevinecem.

Son olarak bu konuyla ilgili önereceğiniz kitap/döküman M.Temel Korkmaz ın kitabı mı olur ?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuz çok net değil, istediğiniz dosyanızdaki kasiyer raporunu userform ile oluşturulan bir arayüzden girmekmidir? öyle ise hangi hücrelere veri girişi yapılacaktır. Ayrıca veri geri çağırılırken hangi bilgiye göre çağırılacaktır? Örneğin kasa no ve tarih olabilirmi?

Hocam, burda yanlış anlamadığım kadarıyla Sn AlpGD, exel ilk açıldığında üstte menülerin olmamasını ve paket programı görünümünde olmasını istiyor tahminim.